Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych

2021-01-05 07:49:20 (ost. akt: 2021-01-05 07:57:43)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum

2 stycznia 2021 roku policjanci w całym województwie warmińsko-mazurskim prowadzili działania „alkohol i narkotyki” mające na celu eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas działań w powiecie lidzbarskim zatrzymano 3 osoby kierujące na "podwójnym gazie".
Pierwszego kierowcę zatrzymano około godziny 09:30 na ulicy Spółdzielców w Lidzbarku Warmińskim. Uwagę mundurowych przykuł głośny tłumik wolksvagena golfa. W takcie kontroli okazało się, że pojazd nie posiada badań technicznych od 2017 roku oraz dwie różne opony na jednej osi pojazdu, z czego jedna była zimowa, a druga letnia i w dodatku bez bieżnika (łysa). Badanie staniu trzeźwości wykazało u 56-letniego kierowcy 2,35 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdem oraz dowód rejestracyjny.

Do drugiego zdarzenia doszło w miejscowości Łaniewo gm. Lidzbark Warmiński. Około godziny 15:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu u 63-letniego mężczyzny wykazało 0,88 promila. W dalszą podróż poszedł pieszo z 500 zł mandatem karnym. Rower przekazano wskazanej osobie.

Do trzeciego zdarzenia doszło w miejscowości Wolnica gm. Lubomino. Około godziny 16:00 ten sam patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kolejnego rowerzystę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu u 64-letniego mężczyzny wykazało 0,46 promila alkoholu w organizmie. Tym razem mundurowi ukarali sprawcę 300 zł mandatem karnym.

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5