Muzyczne podróże w Oranżerii

2020-01-27 08:56:46 (ost. akt: 2020-01-27 09:01:49)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

W niedzielę – 19 stycznia mieliśmy okazję usłyszeć w Oranżerii Kultury pianistę jazzowego Michała Ciesielskiego. Muzyk gościł już w Lidzbarku na Wieczorach Jazzowych razem z trio Confusion Project, którego jest założycielem. W Oranżerii promował album SHARE LOCATION.
Michał Ciesielski ukończył z wyróżnieniem studia na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego. Przez rok studiował w Instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca. Obecnie mieszka w Pekinie, gdzie wykłada na Akademii Muzycznej. Niemniej, przyjeżdża do Polski, często koncertuje.

Michał twierdzi, że ma w życiu szczęście trafiać na ludzi, dzięki którym poznał wiele pięknych miejsc, oglądał pejzaże zapierające dech w piersiach. Lubi powracać do nich we wspomnieniach a dzięki płycie Share Location zaprasza w niezwykłą podróż również słuchaczy. Każdy z dziewięciu utworów poświęcony jest innemu miejscu. Więc w drogę! Zaczęliśmy podróż w Trójmieście, aby dostać się do Azji. W końcu muzyka nie zna granic – jak twierdzi Michał Mierzejewski – z pochodzenia lidzbarczanin, założyciel agencji managementowej Music Landscapes Management.

Publiczność była zachwycona koncertem. Po wielu bisach pianista obiecał, że jeszcze zawita w Oranżerii. Pozostaje więc czekać, a do tego czasu rozkoszować się płytą Share Location.

OrganizatorzyCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5