TREFRUOTSEYU W ORNECKIEJ GALERII ART-NOVA

2019-04-01 10:16:15(ost. akt: 2019-04-01 10:19:24)

Autor zdjęcia: Małgorzata Kirol

Galeria Art-Nova w Ornecie zaprasza 5 KWIETNIA 2019 r. o godz. 18.00 na wernisaż twórczości olsztyńskiego artysty Adama Wyżlic. Wystawa pn. „Trefruotseyu” będzie odzwierciedleniem jego dotychczasowej działalności w dziedzinie rysunku, malarstwa, grafiki oraz fotografii.
Adam Wyżlic doświadczenie artystyczne zdobywał podczas studiów na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, w pracowni fotografii, malarstwa, jak również projektowania komputerowego.

Do odkrywania prawdziwej pasji i podążania własną drogą twórczą zainspirował go jeden z olsztyńskich pejzażystów, autor portretów i martwej natury – Jan Przełomiec.

Jego cenne uwagi nakreśliły własną artystyczną drogę młodego adepta sztuki. Dziś na swoim koncie ma kilkanaście wystaw indywidualnych i 50 zbiorowych. Brał udział w konkursach oraz plenerach malarskich i fotograficznych, silnie zaangażowany w działalność oraz przynależność do wielu grup artystycznych.

Na wystawie pojawi się kolekcja groteskowych rysunków zatytułowana – „Ludziki”. Kreowane postaci opowiedzą indywidualne historie o relacjach międzyludzkich.

Ludziki, które spotykamy na ulicy mają określony kształt i charakterystyczne rysy twarzy, zmienne od wielu okoliczności. Są dziwne, powyginane, czasem smutne, czasem wesolutkie, a nawet humorzaste. Pozornie podobne, jednak każdy z nich jest niepowtarzalny.

Szczególnie intrygującym i uderzającym wątkiem będzie problematyka zagubienia i uzależnień — efekt fotograficznego przedsięwzięcia artystyczno — badawczego „Bald Trip- Zła podróż”.

W obszarze inspiracji artysty pojawiło się również wyobrażenie uosobienia zła, przenoszące do wyimaginowanego świata. To refleksja nad złem wypływającym z jednej twarzy przywdziewającej wiele masek.

Obok prac o tematyce trudnej znajdzie się tysiąc barw ziemi i nieba, zależnych od ulotnych chwil, szczególnie tajemnicze i piękne zakątki mazurskich pól oraz tradycjonalnego budownictwa ludowego Warmii i Mazur. Serdecznie zapraszamy do Ornety.
Organizatorzy

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MałgorzataKirol

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5