Urząd Pracy wspiera pracodawców

2018-07-17 08:12:19 (ost. akt: 2018-07-17 08:19:08)
Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmiński ma znakomite propozycje dla pracodawców z naszego powiatu.

Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmiński ma znakomite propozycje dla pracodawców z naszego powiatu.

Autor zdjęcia: archiwum

Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmiński ma znakomite propozycje dla pracodawców z naszego powiatu. Chodzi o prace interwencyjne i staże.
"Pracodawco, nie trać okazji i już dziś skorzystaj ze wsparcia" — czytamy w informacji skierowanej do przedsiębiorców. Szczegółowych informacji udziela Powiatowy Urząd pracy w Lidzbarku Warmińskim oraz Punkt Filialny w Ornecie, które posiadają środki finansowe jeszcze na ten rok. Jak z nich skorzystać?

Jeśli pracodawca zatrudni bezrobotnego w ramach prac interwencyjnych otrzyma zwrot części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody i składki na ubezpieczenia społeczne tj. miesięcznie 830 złotych plus składki ZUS. Refundacja może być wypłacana przez okres do sześciu miesięcy.

Są też pieniądze na staże. Jeśli więc pracodawca przyjmie stażystę i przyuczy go do wykonywania zadań bez nawiązywania stosunku pracy, urząd wypłaci osobie bezrobotnej stypendium w wysokości 1017,40 złotych przez okres sześciu miesięcy.
PUP zaprasza do składania wniosków. Więcej informacji w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim, ul. Dębowa 8 lub Punkcie Filialnym w Ornecie ul. Dworcowa 4, ewentualnie telefonicznie 89 524 98 10.

Środki pochodzą z projektu pt. "Aktywizacja zawodowa osób w wieku powyżej 29 roku życia w powiecie lidzbarskim (IV)", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5