Piknik historyczny w Giżycku

2018-07-02 10:09:23 (ost. akt: 2018-07-02 10:31:34)
Wileński Muszkieterski Pułk gościnnie na Pikniku historycznym „Przybyły Legiony na Mazury” w Giżycku.

Wileński Muszkieterski Pułk gościnnie na Pikniku historycznym „Przybyły Legiony na Mazury” w Giżycku.

Autor zdjęcia: materiały prywatne

W dniu 30 czerwca Wileński Muszkieterski Pułk odwiedził Giżycko. Rekonstruktorzy z różnych armii mogli zainteresować mieszkańców epoką napoleońską.
Park przy moście obrotowym, który jest terenem po dawnej „Róży Wiatrów” zwodzonym był miejscem na potyczkę piechoty wspieranej artylerią. Krótka batalia była namiastką działań wojennych, pozwoliła jednak pokazać, jak działała taktyka początku XIX wieku.

Przy okazji pikniku napoleońskiego swój sprzęt prezentowały delegacje NATO. Różne modele sprzętu ciężkiego i broni palnej cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dodatkowo swoją dioramę wybudowali na czas pokazu członkowie grupy rekonstrukcyjnej z Giżyckiej Twierdzy.

Luźna formuła pozwoliła na obejrzenie wszystkich atrakcji i rozmowy z bardzo zainteresowanymi widzami. Wileński Muszkieterski Pułk wsparty delegacją Fińskich Jegrów pokazała elementy musztry oraz dokonała naboru w szeregi Armii Carskiej. W imprezie wzięło udział 9 osób mundurowych i dwójka mnichów dzielnie niosących pomoc rannym na polu bitwy.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: manufaktura

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5