Policjanci spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku

2018-03-19 10:00:33(ost. akt: 2018-03-19 10:10:30)

Autor zdjęcia: Fot. media

Lidzbarscy policjanci spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku i rozmawiali na temat oszustw dokonywanych na szkodę seniorów. Funkcjonariusze propagowali również aplikację „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, mobilną aplikację „Moja Komenda” oraz poruszali kwestie bezpieczeństwa na drodze.
Dnia 14 marca 2018 roku w lidzbarskim domu kultury odbyło się spotkanie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku. Spotkanie przeprowadzili sierż. szt. Łukasz Czerniewski zajmujący się profilaktyką społeczną oraz sierż. szt. Szymon Sirojć – policjant wydziału kryminalnego.

Spotkanie było doskonałą okazją, aby porozmawiać z seniorami na temat oszustów okradających osoby starsze metodami na tzw.: „wnuczka” oraz „policjanta”. Funkcjonariusze informowali, w jaki sposób działają oszuści, jakie metody stosują i w jaki sposób ustrzec się przed ich przestępczą działalnością. Zaprezentowano sposoby działania sprawców oraz przekazano, co powinny zrobić osoby starsze w przypadku odebrania telefonu od osoby przedstawiającej się za członka rodziny, który prosi o przekazanie pieniędzy. Ponadto wskazano przykłady podszywania się oszustów pod pracowników instytucji, bądź gazowni, wodociągów, czy nawet policjanta. Policjanci szczególnie uczulali, że prawdziwi funkcjonariusze podczas prowadzonych działań nie angażują osób postronnych i nie należy wierzyć osobom, które próbują wyłudzić pieniądze pod legendą prowadzenia akcji policyjnej wymierzonej właśnie przeciwko oszustom.

Sierż. szt. Sirojć na podstawie przykładów przypomniał również o konieczności zachowania szczególnej czujności podczas korzystania z usług tzw. domokrążców, gdyż nie każdy musi mieć dobre zamiary, a niektórzy mogą okazać się oszustami.

Następnie sierż. szt. Czerniewski przypomniał słuchaczom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjant zachęcał do używania elementów odblaskowych w terenie zabudowanym oraz przypomniał o obowiązku posiadania ich poza terenem zabudowanym po zmierzchu. Nie zabrakło, także informacji na temat „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” dzięki, której każda osoba może zgłosić policji niepokojące ją sytuacje. Podczas spotkania rozmawiano także o mobilnej aplikacji „Moja Komenda”, wskazując możliwości kontaktu z dzielnicowym za pośrednictwem dostępnego telefon komórkowego oraz poczty elektronicznej.

Wykład połączony ze spotami reklamowymi spotkał się z dużym zainteresowaniem seniorów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali obdarowani elementami odblaskowymi.

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5