Spotkania z marszałkiem województwa

2018-03-15 09:27:01 (ost. akt: 2018-03-15 09:56:15)
fot. — Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin odwiedził Lidzbark Warmiński 6 marca. Spotkał się z przedsiębiorcami i słuchaczami UTW

fot. — Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin odwiedził Lidzbark Warmiński 6 marca. Spotkał się z przedsiębiorcami i słuchaczami UTW

Autor zdjęcia: Fot. Ewa Lubińska/UM LW

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin odwiedził Lidzbark Warmiński. Spotkał się najpierw w starostwie z przedsiębiorcami, a następnie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lidzbarskim Domu Kultury.
Starosta powiatu lidzbarskiego Jan Harhaj zaprosił marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina oraz przedsiębiorców na spotkanie poświęcone funduszom europejskim z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa na lata 2014-2020. Spotkanie odbyło się 6 marca w sali konferencyjnej starostwa w Lidzbarku Warmińskim.

Pierwszym poruszonym tematem były możliwości dofinansowania przedsiębiorstw ze środków RPO WiM 2014-2020 część 1. Zaprezentowała je Urszula Sudnikiewicz-Piekarska, główny specjalista Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie.

Następnie Małgorzata Wasyluk, kierownik Biura Projektów Usług Rozwojowych dla Przedsiębiorstw Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przedstawiła WA-MA FUR System - refundacje szkoleń dla właścicieli firm i ich pracowników.

Kolejnym prelegentem była Marzena Pisanko, kierownik Biura Projektów Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, która opowiedziała o możliwościach dofinansowania przedsiębiorstw ze środków RPO WiM 2014-2020 część 2.

Spotkanie zakończyło wystąpienie Marcina Kozona, specjalisty do spraw monitoringu i windykacji należności Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie, który przybliżył temat pożyczek z Regionalnego Funduszu Pożyczkowego dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw - instrument wspierający rozwój firm.
Tego samego dnia marszałek Brzezin spotkał się z lidzbarskimi słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

To spotkanie odbyło się w Lidzbarskim Domu Kultury. Marszałkowi towarzyszył burmistrz miasta Jacek Wiśniowski. Słuchacze przyjęli szczególnego gościa występami, a marszałek województwa przybliżył im wspierające seniorów działania podjęte ostatnio przez samorządy, między innymi o programie "Teleopieka", którego wynikiem jest zainstalowanie „przycisków życia” w domach osób objętych wsparciem.

W Lidzbarku Warmińskim burmistrz Jacek Wiśniowski przekazał już pierwsze urządzenia. Lidzbark otrzymał dotację z samorządu województwa na realizację tego programu kwotę 7.410 zł (koszt całego przedsięwzięcia to 14.820 zł). Programem objęto 20 osób.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Warm #2464794 | 31.0.*.* 17 mar 2018 12:49

    A którzy to przedsiębiorcy? bo poza p. Głodowskim (Budokop) to gdzie Ci przedsiębiorcy? pan z Playa i jego żona? właściel lumpexu? to żart??? przedsiębiorcy pracują, a jak już znaleźli by czas na spotkanie to nie w środku tygodnia koło południa... hahaha !!!

    odpowiedz na ten komentarz

  2. trol warmiński #2464469 | 83.6.*.* 16 mar 2018 21:36

    ''Szczególny gość '' , a który to ???

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5