Nasi biegacze byli znakomici w Zalesiu

2017-10-26 13:00:00(ost. akt: 2017-10-26 11:58:12)
Doskonale spisał się Klub Biegacza Lidzbark Warmiński/BBL w IV Biegu na Rzecz Dzieci Chorych na Nowotwory. Ekipa zajęła drugie drużynowe miejsce na dystansie 5 kilometrów. Miłym zaskoczeniem był także debiut w tym biegu ośmioletniej Justyny Przybylskiej i siedmioletniego Oliwiera Futryk. Na 300 metrów zajęli czwarte i szóste miejsce.
Dla Justynki był to trzeci w życiu bieg, a dla Oliwiera pierwszy i już takie sukcesy. Wyniki tych dwojga młodych biegaczy z Lidzbarka Warmińskiego były dużym zaskoczeniem.

Dzieci mogły wystartować w biegach towarzyszących na czterech dystansach: 100, 300, 600 i 1000 metrów. Najmłodsi zawodnicy stawili czoła trudnej trasie, ponieważ około 150 metrów (z 300) musieli pokonać pod górkę pokrytą błotem i tą samą zbiec.

— Nie mogłam dać z siebie wszystkiego, musiałam uważać aby się nie przewrócić, ale i tak było bardzo fajnie — podsumowała krótko Justyna Przybylska.

Jak widać młodych ludzi nie zraziła trudna trasa i z całą pewnością nie był to jej ostatni bieg.

IV Bieg na Rzecz Dzieci Chorych na Nowotwory obył się w niedzielę 22 października w Zalesiu koło Braniewa.

Blisko 280 biegaczy miało do pokonania dwa główne dystanse 5 lub 10 kilometrów. Trasa, jak wspomnieliśmy, była trudna i wymagająca, leśne błotniste szutry ze śliskimi podbiegami.

Także dorośli zawodnicy z Lidzbarka Warmińskiego znakomicie się zaprezentowali — odnieśli indywidualne jak i drużynowe sukcesy.

W kategorii open kobiet 5 km — na podium, bo na trzecim miejscu — bieg zakończyła Monika Mazuro Łukian, którą od wyższej lokaty dzieliła tylko jedna sekunda.

W kategorii M40 na 5 km zwycięzcą został Rafał Olkowski, a Marek Olszewski zajął trzecie miejsce.

Sukces odniósł także Paweł Olszański, który stanął na szczycie podium w kategorii M20.

Doskonale spisał się Klub Biegacza Lidzbark Warmiński/BBL. Ekipa w składzie Monika Mazuro Łukian, Marek Olszewski, Zbigniew Olszewski, Łukasz Zbutowicz i Radosław Pasternak zajęła drugie drużynowe miejsce na dystansie 5 kilometrów.