List Czytelnika. Remont widmo. Mamy odpowiedź ZDW

2017-09-21 13:25:10 (ost. akt: 2017-09-25 09:32:30)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Dość często zdarza mi się przemierzać trasę Lidzbark Warmiński – Orneta różnymi środkami lokomocji, od prawie roku zadziwia i chyba nie tylko mnie – przymusowy postój na światłach między wsiami Runowo i Babiak...
Czekanie jest spowodowane „rozkopaną” jezdnią sąsiadującą z przystankiem autobusowym w stronę Ornety. Nie denerwowałoby to zapewne ludzi, gdyby trwały tam nawet mozolne prace, lecz nie dzieje się tam totalnie nic. Jest zerwany asfalt, zdjęta kostka z części przystankowej oraz nasypane dwie górki piasku i światła, które wymuszają ruch wahadłowy. Proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki, czy oczekujemy na zimę i wyrównanie przez śnieg, czy to taki nowy sposób „by przystanąć na chwilę w biegu życia doczesnego.”

Czytelnik

W liście mowa o drodze wojewódzkiej nr 513. Odcinek, na którym ruch regulowany jest światłami ma zaledwie kilkadziesiąt metrów długości ale wymusza przydługie czekanie na zielone. Wielu kierowców jednak nie przestrzega sygnalizacji świetlnej i trudno się im dziwić, skoro w okolicy nie ma żywego ducha, a końca prac nie widać.

Remont trwa już od kilku miesięcy. O ile remontem można nazwać "porzuconą" budowę.

Wysłaliśmy list do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie z prośbą o wyjaśnienie sprawy, poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy 25 września.

Dzień dobry,

W odpowiedzi na e-mail z 19 września 2017 roku w sprawie utrudnień przy drodze wojewódzkiej nr 513 pomiędzy miejscowościami Runowo i Babiak, Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje, że obecna sytuacja związana z obsługą ruchu sygnalizacją świetlną i wprowadzeniem ruchu wahadłowego spowodowana jest pojawiającymi się pęknięciami nawierzchni jezdni, zatoki autobusowej i chodnika w związku z niestabilnym nasypem drogowym w tym miejscu. Przyczyną wymienionych uszkodzeń jest złożony problem wynikający z trudnych warunków gruntowo-wodnych występujących w terenie.

Przedmiotowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 513 został w ostatnich latach kompleksowo przebudowany i jest objęty gwarancją Wykonawcy – firmy Skanska S.A. Procedowanie sprawy z Wykonawcą robót budowlanych wydłuża się z uwagi na konieczność opracowania programu naprawczego i technologii naprawy korpusu drogowego wraz z uszkodzoną nawierzchnią. Wykonawca powinien przedstawić zakres robót i harmonogram prac do dnia 25 września.

Zarządca Drogi wyznaczył również Wykonawcy termin na usunięcie uszkodzeń nawierzchni jezdni, zatoki autobusowej i chodnika wraz ze wzmocnieniem gruntu i nasypu na dzień 30 listopada br. Jeżeli Wykonawca wywiąże się ze swoich zobowiązań zgodnie z terminem, problem powinien zostać usunięty przed rozpoczęciem sezonu zimowego.

Zespół ZDW

ok


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kurator #2333938 | 37.47.*.* 22 wrz 2017 12:02

  Zainteresuja sie gdy ktos zginie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. XYZ #2333672 | 94.254.*.* 22 wrz 2017 01:22

  To jest kpina jakas! Trwa to tyle czasu , a nic nie jest zrobione! Jak tak mozna???

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. sayian #2333556 | 195.136.*.* 21 wrz 2017 20:59

  czesto jezdze juz kilka miesiecy nic sie nie dzieje swiatła stoja, prawdziwy remont widmo, PYTANIE KTO ZA TO PŁACI ??????????? I KTO NA TYM ZARABIA ? TO CHYBA NIE JEST PRYWATNA BUDOWA TYLKO ZA PAŃSTWOWE PIENIADZE, TRZEBA DO WARSZAWY NAPISAC GDZIES WYŻEJ, MOZE SIE ZAINTERESUJA, KTO TO WYMYSLIŁ I SIE POD TYM PODPISAŁ, UKARAC ODPOWIEDZIALNYCH MARNOTRAWCÓW BASZYCH PIENIEDZY

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Czytelniczka #2333271 | 195.136.*.* 21 wrz 2017 15:22

   Ja tam nie czekam na zielone, bo w tym przypadku jest to żenujące, Taki malutki odcinek a trwa to już wieki.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  2. jakiś #2333224 | 81.163.*.* 21 wrz 2017 14:22

   Trzeba zwrócić się do Zarządcy drogi,czyli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Elblągu, a nie w Olsztynie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5