Niezwykłe portrety motyla

2017-08-11 12:00:00 (ost. akt: 2017-08-25 09:37:11)
W foyer Sali Dantyszek Hotelu Krasicki odbył się wernisaż wystawy prac Katarzyny Kosowskiej

W foyer Sali Dantyszek Hotelu Krasicki odbył się wernisaż wystawy prac Katarzyny Kosowskiej

Autor zdjęcia: materiały organizatora

W piątek, 4 sierpnia, w foyer Sali Dantyszek Hotelu Krasicki odbył się wernisaż wystawy prac Katarzyny Kosowskiej. Spotkanie to było szczególne, bo goście nie tylko oglądali piękne prace artystki ale też dowiedzieli się sporo o chorobie trapiącej panią Katarzynę.
Młoda Artystka, cierpiąca na dziedziczne pęcherzowe oddzielanie naskórka, pomimo ogromnych trudności, z pasją oddaje się swojemu hobby - rysunkowi.

Niestety z powodu komplikacji zdrowotnych pani Katarzyna nie dotarła do Lidzbarka Warmińskiego na uroczyste otwarcie wystawy, ale wernisaż, na który przybyło wielu gości, odbył się. Poprowadził go lidzbarski artysta plastyk Marek Witanowski.

Na tym szczególnym spotkaniu o chorobie EB (epidermolysis bullosa - pęcherzowe oddzielanie się naskórka) opowiedziała zebranym Bożena Chlewińska z fundacji zajmującej chorymi.

Prace Katarzyny Kosowskiej można oglądać w foyer Sali Dantyszek Hotelu Krasicki do września bieżącego roku.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co rhttps://redakcja.wm.pl/#obisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5