Targi Pracy i Edukacji

2017-04-19 12:00:00 (ost. akt: 2017-04-19 13:32:01)
Łącznie w w Targach Pracy i Edukacji udział wzięło ponad 400 osób

Łącznie w w Targach Pracy i Edukacji udział wzięło ponad 400 osób

Autor zdjęcia: materiały PUP

W hali Sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim 12 kwietnia odbyły się Targi Pracy i Edukacji zorganizowane już po raz dziewiąty przez Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim.
Przedsięwzięcie zgromadziło w jednym miejscu lokalnych pracodawców, służby mundurowe, instytucje szkoleniowe oraz szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu lidzbarskiego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy i Państwowa Inspekcja Pracy.

W Targach Pracy i Edukacji udział wziął również Poseł Ziemi Warmińskiej pan Jacek Protas, wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu lidzbarskiego, członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu. Uroczystego otwarcia targów dokonał Starosta powiatu lidzbarskiego pan Jan Harhaj. Targi rozpoczęły się pokazem tańca zaprezentowanym przez grupę taneczną POINT działającą przy Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim pod kierunkiem pani Żanety Figas.

W ramach targów swoje stanowiska zaprezentowało 46 wystawców. Urząd zapewnił również liczne atrakcje dla wszystkich uczestników targów, m.in.: pokaz dronów, pokaz fryzur i makijażu, pomoc w przygotowaniu CV, zakładanie konta na portalu PUE ZUS, konkurs z nagrodami oraz bezpłatne materiały informacyjne.

Podczas targów uczestnicy mogli zapoznać się z ofertami zatrudnienia zarówno w kraju jak i za granicą. Była to także okazja do uzyskania informacji na temat instrumentów rynku pracy oraz różnych form wsparcia realizowanych przez PUP w Lidzbarku Warmińskim skierowanych do osób bezrobotnych.

Organizatorzy przedstawili także prezentację pod hasłem „Planowanie ścieżki edukacyjnej gimnazjalisty” skierowaną do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy stoją przed wyborem kierunku dalszego kształcenia.

Młodzież gimnazjalna chętnie korzystała również ze wsparcia oferowanego przez doradcę zawodowego z PUP w zakresie określania predyspozycji zawodowych za pomocą Kwestionariusza Zainteresowań Zawodowych.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs zorganizowany przez Powiatowy Urzędu Pracy. Na zakończenie targów wylosowanych zostało 10 szczęśliwców, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Łącznie w Targach Pracy i Edukacji udział wzięło ponad 400 osób.

Julita Piotrowska

Targi Pracy i Edukacji w LW
Targi Pracy i Edukacji w LW
Targi Pracy i Edukacji w LW


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. cytat #2229226 | 195.136.*.* 23 kwi 2017 20:13

  "Byłem... obsługa stoisk około 50 osób, oficjele z 15 osób, około 200 uczniów szkół w tym podstawowych i... około 10 osób bezrobotnych. Przemówienia wygłoszono, zdjęcia zrobiono, PUP będzie miał nagrody za zaangażowanie. Tylko co z bezrobotnymi? Jeżeli PUP i Starosta uważa że bezrobotny nie wie co potrzeba żeby zostać wojskowym, policjantem lub pracownikiem ZUS to gratuluję. Typowy ewent w celu pokazania że coś sie robi."

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. gość #2227639 | 195.136.*.* 21 kwi 2017 21:16

  Ze świecą szukać na wszystkich stronach obecnych firm i organizatorów zdjęc tego bufetu dla wybranych ! ? Tak samo jak zdjęc widowni, podczas "Kryształowej Nuty " !

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. bezrobotny #2226076 | 94.254.*.* 19 kwi 2017 20:39

  to pani p. jeszcze pracuje w pup... nie jest za mila i czasem wręcz krzyczy na ludzi

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. żal #2225864 | 195.136.*.* 19 kwi 2017 14:13

   A jaką popularnością cieszyła się degustacja w za zamkniętymi drzwiami w sali obok wykwintnego jedzenia przygotowanego przez młodzież , jedynie dla "wybrańców " , " vip-ów ", kosztem ..... brak słów !

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5