Resocjalizacja niejedno ma imię

2015-11-17 14:00:00(ost. akt: 2015-11-17 14:04:01)

Autor zdjęcia: Beata Cybowska

Resocjalizacja nieletnich jest procesem złożonym, a jej efektywność warunkowana jest wieloma elementami, wśród których można wymienić również przeżycia duchowe.
12 listopada 2015 r. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Lidzbarku Warmińskim odbyła się niezwykła uroczystość związana z peregrynacją symboli Światowych Dni Młodzieży: Krzyża, ofiarowanego przez Ojca Świętego Jana Pawła II i kopię Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

Gdy samochód kaplica wjechał za bramę ośrodka, delegacja młodych ludzi wraz ze swymi wychowawcami przejęła Krzyż, który znalazł swoje miejsce w udekorowanej przez młodzież świetlicy.

Wszyscy zasiedli dookoła Krzyża, a ksiądz Jarosław i ksiądz Adrian, wyjaśniając znaczenie symboli ŚDM, podkreślali, że każdy niesie swój własny krzyż, a u stóp wyjątkowego Drzewa Krzyża, można złożyć swoje troski i problemy, trudności i nadzieje.

Przy okazji uroczystości związanych z adoracją symboli ŚDM wychowankowie i pedagodzy mięli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Dobromirem „Mak” Makowskim, współautorem projektu – Rap Pedagogika– opartym na muzyce Hip Hop, elementach profilaktyki oraz inspirowany przeszłym życiem autora i wykonawcy.

Młodzież z ogromnym zaciekawieniem wysłuchała niestandardowej prelekcji profilaktycznej młodego animatora, który jest przykładem, że można wydostać się z nawet z najgłębszego „bagna” przepełnionego narkotykami, agresją, przemocą i totalnym zdeprawowaniem.

Niesamowita i przejmująca historia Dobromira "Maka" Makowskiego pokazuje, że nigdy nie jest za późno, by wrócić do świata żywych...

W tym wyjątkowym dniu wszyscy wychowankowie mięli okazję do zadumy i zastanowienia się nad własnym życiem.
Beata Cybowska


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ona #1860482 | 83.24.*.* 18 lis 2015 19:06

    Pani Beato podejrzewam, że dwukrotnie chodziło pani o słowo "mieli", a nie "mięli" , gdyż okazji nie daje się miąć.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5