Wygrana Błękitnych w pucharze Polski!

2024-08-22 08:31:19(ost. akt: 2024-08-22 08:32:40)

Autor zdjęcia: MKS Błękitni Orneta 1949

21 sierpnia o godzinie 18:00, drużyna MKS Błękitni Orneta 1949 odniosła pewne zwycięstwo nad Ewingami Zalewo, wygrywając 3:1 i tym samym awansując do kolejnej rundy wojewódzkiego Pucharu Polski. Mecz odbył się na stadionie w Zalewie.
Podopieczni trenera Łukasza Pietronia od początku narzucili swój rytm gry, co przyniosło rezultaty już w pierwszej połowie spotkania. Pierwszy gol padł w 40. minucie, kiedy Michał Kurywczak precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza drużyny z Zalewa, otwierając wynik meczu. Zaledwie cztery minuty później Danylo Chepyshko podwyższył prowadzenie Błękitnych, co pozwoliło drużynie z Ornety na komfortowe zejście na przerwę z wynikiem 2:0.

Po zmianie stron Ewingi Zalewo podjęli próbę odwrócenia losów spotkania i w 70. minucie udało im się zdobyć bramkę kontaktową, co ożywiło emocje na boisku. Jednakże, mimo starań przeciwników, to Błękitni utrzymali przewagę, a w doliczonym czasie gry Kacper Kabaciński przypieczętował zwycięstwo drużyny, zdobywając trzecią bramkę w 90+3 minucie.

Zwycięstwo to daje Błękitnym Orneta awans do kolejnej rundy wojewódzkiego Pucharu Polski, gdzie będą kontynuować walkę o prestiżowe trofeum.
Ewingi Zalewo – MKS Błękitni Orneta 1:3 (0:2)