Wypadek z udziałem trzech aut

2024-07-09 09:04:36(ost. akt: 2024-07-09 09:09:40)

Autor zdjęcia: kpp

Młody mężczyzna z powiatu bartoszyckiego swoją brawurową jazdą doprowadził do groźnie wyglądającego wypadku. Uczestniczyło w nim łącznie aż 8 osób. Mogą mówić o dużym szczęściu.
Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 6 lipca. Przed godziną 20:00 lidzbarscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech pojazdów osobowych na trasie Lidzbark Warmiński – Górowo Iławeckie. Do zdarzenia doszło na wysokości Jeziora Wielochowskiego. Na miejscu policjanci zastali trzy uszkodzone pojazdy w tym subaru, którego tylna oś znajdowała się na klapie bagażnika osobowego forda. Jak ustalili mundurowi, 24-letni kierujący subaru, jadąc w kierunku Górowa Iławeckiego, na prostym odcinku drogi pomimo poziomego znaku „P-4” - linia podwójnie ciągła oraz wzniesienia, rozpoczął manewr wyprzedzania jadącego przed nim osobowego forda. W efekcie uderzył czołowo w prawidłowo jadącą z naprzeciwka audi, którą kierowała 45-letnia mieszkanka powiatu bartoszyckiego, a następnie tracąc panowanie nad pojazdem zderzył się również wyprzedzanym osobowym fordem, którym kierował 18-latek. Audi podróżowały jeszcze dwie osoby, natomiast w fordzie było 3 pasażerów. Żaden z uczestników zdarzenia szczęśliwie nie odniósł obrażeń. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Policjanci ukarali 24-letniego kierującego subaru mandatem karnym w wysokości 3000 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

To zdarzenie drogowe, szczęśliwie z uwagi na brak obrażeń uczestniczących w nim osób, zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Pamiętajmy jednak, że obecnie trwa okres wakacyjny, a co za tym idzie – okres wzmożonego ruchu pojazdów na drogach w całym kraju. Ważnym jest, aby zadbać wspólnie o bezpieczeństwo każdej, nawet najkrótszej podróży. Pamiętajmy o stosowaniu się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwracajmy na znaki ograniczające dopuszczalną prędkość oraz znaki poziome, jasno wskazujące odcinki drogi, na których m.in. manewr wyprzedzania można wykonać bezpiecznie, z pełną widocznością drogi. Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5