Kinga Dryzelenko wywalczyła miejsce na finałach!

2024-06-10 08:24:50(ost. akt: 2024-06-10 08:28:39)

Autor zdjęcia: Orneckie SMoki

Mamy świetne wieści ze Starachowic, gdzie odbyły się w ubiegły weekend eliminacje do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dwójka utalentowanych zawodniczek z województwa warmińsko-mazurskiego wywalczyła już przepustki na finał, osiągając wyznaczone minima kwalifikacyjne.
Pierwszą z tych zawodniczek jest Kinga Dryzelenko, reprezentująca klub Orneckie Smoki Orneta. Kinga, będąca członkinią teamu Warmiak i Koła Strzeleckiego LOK w Lidzbarku Warmińskim, prawdopodobnie zapisze się w historii jako pierwsza lidzbarczanka, która wystartuje na FOOM w dyscyplinie strzelectwa sportowego. Jej imponujące wyniki w Starachowicach potwierdzają, że jest jedną z najzdolniejszych strzelczyń młodego pokolenia w regionie.

Drugą zawodniczką, która zdobyła kwalifikację, jest Zofia Błaszczok z klubu Gwardia Olsztyn. Zofia również pokazała swoje umiejętności na wysokim poziomie, zapewniając sobie miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Obrazek w tresci

To jednak nie koniec emocji dla reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego. Przed nami kolejne eliminacje w Ustce, gdzie pozostali zawodnicy będą mieli szansę dołączyć do Kingi i Zofii, powiększając tym samym skład naszego regionu na finał FOOM. Kibicujemy im mocno i liczymy na dalsze sukcesy.

Warto zaznaczyć, że osiągnięcia tych młodych sportowców są wynikiem nie tylko ich talentu, ale także ciężkiej pracy i wsparcia ze strony trenerów oraz klubów sportowych. To również dowód na to, że strzelectwo sportowe w województwie warmińsko-mazurskim jest na wysokim poziomie i ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Gratulujemy Kindze i Zofii oraz życzymy powodzenia wszystkim zawodnikom z naszego regionu, którzy będą walczyć o kwalifikacje w nadchodzących eliminacjach.

SK

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5