Nieustąpienie pierwszeństwa i brak należytej ostrożności przyczyną kolizji

2020-05-20 09:21:01(ost. akt: 2020-05-20 09:23:20)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Działdowo

Policjanci z Lidzbarka wyjaśniali okoliczności zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie Lidzbarka. Sprawców zdarzeń ukarano mandatami i punktami karnymi.
W Lidzbarku na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 544 z drogą 541 doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na miejsce skierowano patrol dzielnicowych z Lidzbarka. Policjanci ustalili, że kierujący  pojazdem marki Fiat Seicento nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ulic podczas wyjazdu z drogi podporządkowanej od strony miejscowości Kiełpiny pojazdowi marki Peugot Partner. Uczestnicy zdarzenia, mieszkańcy powiatu iławskiego i nowomiejskiego, byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń. Sprawcę kolizji mieszkańca powiatu iławskiego ukarano mandatem i punktami karnymi.

Z kolei na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym na ulicy Zieluńskiej w Lidzbarku kierujący pojazdem marki Audi A4 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem Mitsubishi ASX. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kierującego audi policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Policjanci z Lidzbarka wyjaśniali również okoliczności zdarzenia, w wyniku którego został uszkodzony samochód marki Fiat Doblo, który był zaparkowany na chodniku na ulicy Stary Rynek w Lidzbarku. Policjanci ustalili sprawcę uszkodzenia, którym okazał się mieszkaniec Lidzbarka. Mężczyzna kierując pojazdem marki BMW nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru omijania fiata. Także w typ przypadku sprawcę zdarzenia ukarano mandatem i punktami karnymi.

KPP Działdowo

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Klamot #2923302 | 31.0.*.* 20 maj 2020 11:41

    Volvo ni ma kolizji

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5