Nagroda dla scholi „Perełki Maryi”

2019-12-17 10:00:42(ost. akt: 2019-12-17 10:08:23)

Autor zdjęcia: UM Lidzbark

Schola „Perełki Maryi” działająca przy Parafii Wniebowzięcia N.M.P. już po raz trzeci brała udział w Diecezjalnym Cecyliańskim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej w Toruniu. Przegląd odbył się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika .
Organizatorami byli: Fundacja Chopin w Ogrodzie Sztuk, Wydział Teologiczny UMK oraz Koło Naukowe „Portamus Gaudium”. Opiekę nad dziećmi z klas I a, I b. II b, III a, III b, IV, V a, V b, V, c, VI a, VI b i VIII a sprawowali organista – pan Krzysztof Gmyr, katechetka Ewa Rogozińska, pani Katarzyna Budna oraz wsparciem duchowym służył jak zawsze ks. Marcin Nowicki.

Festiwal rozpoczął się uroczystą Mszą świętą, której przewodniczył ks. Leszek Stefański. W Słowie Bożym kierowanym do uczestników wspomniał o św. Cecylii , męczennicy i patronce chórzystów i śpiewu kościelnego. Nasze dzieci były także włączone w przygotowanie Liturgii. Nikola Kraynik odczytała wezwanie do modlitwy wiernych, zaś Natalia i Patryk Gajewscy nieśli święcę w procesji z darami ofiarnymi.

Następnie nadszedł długo oczekiwany przez wszystkim czas przesłuchań. Aula zgromadziła w tym dniu ponad 300 –tu uczestników należących do scholi oraz młodzieżowych zespołów działających przy parafiach. Poziom wykonawców był bardzo wysoki. Nasze dzieci zaprezentowały dwa utwory. Pierwszym była pieśń tradycyjna – „Zbliżam się w pokorze” a drugim piosenka religijna – „Jezus zwyciężył”. Do utworów pięknie przygrywali : na gitarze pani Katarzyna Budna, na dzwonkach Kaja Urbańska z kl. V a i Anna Szulc z kl. VI b. Na tamburynie i grzechotce – Lena Nizgorska i Natalia Łozińska z kl. II b. Na twarzach wszystkich malowało się duże skupienie i zaangażowanie. Było widać, że jako zespół ,dzieci chciały wypaść jak najlepiej. Z wielką uwagą obejrzały występy innych a następnie czekał na wszystkich słodki poczęstunek i chwila odpoczynku.

Po przerwie ponownie udaliśmy się do auli, gdzie do wspólnej zabawy i śpiewu rozgrzewał wszystkich Gość Specjalny Festiwalu – Klerycki Zespół Muzyczny „CIS” z Wyższego Seminarium Duchownego z Pelplina.

Przyszedł wreszcie czas ogłoszenia wyników. Szanowne Jury w składzie: ks. Leszek Stefański – proboszcz parafii pw. Matki Bożej Łaskawej w Toruniu, Iwona Klamann – wykładowca z zakresu harmonii, kształcenia słuchu oraz zasad muzyki z elementami edycji nut z Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu oraz Marcin Łęcki – nauczyciel gry na organach w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Toruniu miało poważny dylemat w przyznaniu nagród z uwagi na bardzo wysoki poziom występujących. Radość naszej scholi była ogromna, gdy została wyczytana po odbiór nagrody za zajęcie trzeciego miejsca. Dzieci przywiozły ze sobą do parafii dwa mikrofony bezprzewodowe. W drodze powrotnej była oczywiście wizyta w Mc Donaldzie, po którym nasze pociechy myślały już o przyszłorocznym udziale w Cecyliadzie.

UM Lidzbark

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5