Oczyszczone powietrze w Lidzbarskich przedszkolach

2019-11-20 09:00:00(ost. akt: 2019-11-19 22:57:07)

Autor zdjęcia: UG Lidzbark

Suche powietrze jest przyczyną problemów zdrowotnych przede wszystkim u dzieci.
Nawilżacze powietrza i wodne oczyszczacze powietrza są w stanie zapewnić optymalne parametry klimatyczne powietrza wewnątrz pomieszczeń.

O takie urządzenia w ostatnim czasie wzbogaciło się Przedszkole Miejskie w Lidzbarku. Dwa oczyszczacze powietrza trafiły do grupy 3 – i 4-latków. Dzięki nowym urządzeniom dzieci mogą oddychać czystym powietrzem, bez smogu, kurzu i bakterii. Urządzenia wyposażone są m.in. w wielostopniową technologię oczyszczania (filtr wstępny, filtr węglowy, filtr HEPA), wskaźnik zanieczyszczenia powietrza z wyświetlaczem, funkcję skutecznego usuwania nieprzyjemnych zapachów, pyłów bakterii, kurzu, dymu, alergenów oraz cząsteczek PM10 i PM2.5. W nawilżacze powietrza wyposażony jest natomiast lidzbarski Żłobek Miejski.

Suche powietrze znacznie zwiększa aktywność wirusów grypy, jednocześnie powoduje szybkie wysychanie śluzówki. Jest to przyczyna zmniejszenia odporności na wirusy i bakterie. Optymalne parametry klimatyczne, a w szczególności odpowiednia wilgotność powietrza, przeciwdziała takim zjawiskom wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

UG Lidzbark

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5