Święto ziemniaka - Fest Kartofel

2018-09-15 12:00:00(ost. akt: 2018-09-14 13:17:02)
Atrakcji na festynie w Kotach nie zabrakło

Atrakcji na festynie w Kotach nie zabrakło

Po raz ósmy sołtys Kotów i jednocześnie przedstawiciel Stowarzyszenia Pozytywna Wieś Koty Wiesław Kraszewski oficjalnie otworzył kolejną edycję Święta Kartofla. Impreza rozpoczęła się tradycyjnie spływem kajakowym.
Atrakcji było tyle, że zwłaszcza najmłodszym trudno było się zdecydować, od czego zacząć zabawę. Można było wziąć udział w bloku sportowo-rekreacyjnym przygotowanym przez animatorów Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, jak również skorzystać z parku linowego i zjechać tyrolką nad rzeką Wel. Ci, którzy ominęli zjazd tyrolką, mieli gwarantowane atrakcje kilkadziesiąt metrów dalej. Po drugiej stronie rzeki zaczynała się strefa ze stoiskami. Były ziemniaki pieczone w ognisku, grill, potrawy z ziemniaków, przepyszne ciasta i najważniejsze – wiejskiej produkcji kręcone ziemniaki. Była także fotobudka, przejażdżki konne, pokaz baniek mydlanych i malowanie twarzy. W programie biesiady nie zabrakło występu „Ach te Baby” z Dłutowa, dziecięcy Mama Talent oraz koncertu zespołu Imperial. Niespodziankę przygotowała grupa z Płośnicy pokazem Zumba Fitness prowadzoną pod okiem Moniki Tankielun. Przybyłym gościom emocji dostarczyła loteria fantowa oraz liczne konkursy z kartoflami w roli głównej. Zmagania kulinarne na najlepszą potrawę z ziemniaka wygrała Maria Pokręt potrawą Kartofle w pudrze. O zmroku zachwycić można było się pokazem Nokturn Fireshow Grupy Tancerzy Ognia oraz multimedialnym pokazem zdjęć z Festiwalu Rzeczno - Bagiennego. Impreza zakończyła się zabawą taneczną. Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc i wsparcie osób, które przyczyniły się do sukcesu ostatniej edycji Fest Kartofla.

UM Lidzbark2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5