Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Tomka Kamińskiego [zdjęcia]

2018-01-08 19:12:36(ost. akt: 2018-01-09 10:00:24)

Autor zdjęcia: Zygmunt Mężykowski

7 stycznia w sali widowiskowej MGOK odbył się Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Tomka Kamińskiego, któremu towarzyszyły dzieci z lidzbarskiej scholi.

Wydarzenie przyciągnęło ogromną wprost publiczność, największa sala lidzbarskiego ośrodka kultury była wypełniona po brzegi. W tych okolicznościach Tomek Kamiński, znany toruński twórca "muzyki z przesłaniem" i były muzyk legendarnej Nocnej Zmiany Bluesa, wykonał przeszło godzinny koncert, na repertuar którego złożyły się nie tylko tradycyjne polskie kolędy, ale także znane utwory o tematyce świątecznej i autorskie kompozycje bluesmana. Artyście akompaniowało trio grające na instrumentach akustycznych, towarzyszyły mu także (oprócz scholi) dwa znakomite żeńskie głosy. Reakcja publiczności? Gromkie brawa nagradzały każdy z wykonanych na niedzielnym koncercie utworów!
Wydarzenie współorganizowane przez lidzbarskie parafie oraz gospodarza miasta, burmistrza Macieja Sitarka było okazją do spotkania z muzyką, w której, oprócz walorów artystycznych, liczą się także sens i przesłanie. Koncert ten dobitnie dowiódł, iż odbiorcy sztuki w Lidzbarku potrzebują jej na najwyższym poziomie.

Zygmunt Mężykowski
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5