Konkurs Plastyczny - "Najpiękniejsza Ozdoba Bożonarodzeniowa" [zdjęcia]

2017-12-13 16:22:03(ost. akt: 2017-12-13 16:36:24)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK Lidzbark

W galerii Nowa Przestrzeń w Lidzbarku tradycyjnie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Plastyczny - "Najpiękniejsza Ozdoba Bożonarodzeniowa" - wydarzenie adresowane było do uczniów szkół podstawowych, a zorganizowane przez lidzbarski ośrodek kultury we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.
– W konkursie wzięło udział około stu uczniów tworzących prace o tematyce świątecznej w dwóch grupach: klasy I-III i IV-VII. Celami konkursu było: umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu, popularyzacja rodzimych tradycji świątecznych, rozwijanie zdolności plastycznych dzieci, oraz co niemniej ważne - nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze – mówi dyrektor MGOK w Lidzbarku Katarzyna Borowska.

Powstałe w trakcie konkursu prace będzie można obejrzeć już 17 grudnia na lidzbarskim Jarmarku Sztuk, który w tym roku odbędzie się na Bulwarze nad Welem.

– Podczas tego wydarzenia zostanie również ogłoszony werdykt jury, nagrodzone zostaną najpiękniejsze prace, ozdoby świąteczne łączące w swojej formie twórczą inwencję i staranność wykonania. Ekspozycja złożona z powstałych prac zagości także w foyer sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury – dodaje dyrektor Borowska.
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5