W zdrowym ciele zdrowy duch czyli owocowo-warzywna rzeźba w piachu

2017-08-26 12:00:00(ost. akt: 2017-08-25 13:06:25)

Autor zdjęcia: UMiG Lidzbark


Plażę w Lidzbarku opanowały nietypowe, bo piaskowe owoce i warzywa. A to wszystko z związku nową zabawą skierowaną do dzieci i młodzieży promującą zdrowy tryb życia pn. „Owocowo-warzywna rzeźba z piachu”.
Pomysłodawcą akcji był Olsztyński oddział Agencji Rynku Rolnego przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku. W zabawie z dziećmi uczestniczyli: Agnieszka Warakomska-Poczobutt – dyrektor Gabinetu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Maciej Sitarek – burmistrz Lidzbarka, Grzegorz Kierozalski – dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych OT w Olsztynie, Leszek Potorski – dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

W programie było mnóstwo konkurencji sportowych, dzieci mogły poczęstować się sokami owocowymi oraz mlekiem a także borówkami czy pysznymi jabłkami rozdawanymi przez naszą lokalną maskotkę – Welusia.

— Plaża miejska to idealne miejsce by odpocząć od komputera, od słodyczy i korzystając z pogody w niekonwencjonalny sposób pokazać i nauczyć dzieci zasad zdrowego odżywania — powiedział burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

Głównym punktem programu było wyrzeźbienie z piasku wcześniej wylosowanego owocu lub warzywa. Czynnie zaangażowanych w konkurencję było sześć pięcioosobowych zespołów. By rozszyfrować, co rzeźbiarze mieli na myśli, jury w składzie dyrektor olsztyńskiego oddziału ARR Dariusz Wasiela, burmistrz Maciej Sitarek oraz koordynator projektu Ewa Izdebska, musiało nieźle pogłówkować.

Finalnie Puchar Wesołego Jabłuszka otrzymała kalarepa, drugie miejsce zajęła rzodkiewka a na trzecim miejscu uplasowała się borówka wykonana przez grupę z Lidzbarka.

Impreza nie odbyła się bez nieocenionego wsparcia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz lidzbarskiego oddziału WOPRu.

UMiG Lidzbark

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5