Wyzwoliliśmy moc dobrego nastroju. Dni Lidzbarka 2017 [zdjęcia]

2017-08-02 08:16:21 (ost. akt: 2017-08-02 08:25:56)

Autor zdjęcia: archiuwm MGOK Lidzbark

Dni Lidzbarka 2017 to trzydniowe święto miasta, które trwale zapisze się w pamięci mieszkańców oraz gości, przybyłych niejednokrotnie z najodleglejszych zakątków Polski oraz z zagranicy.
Ostatni weekend lipca wypełniony był atrakcjami z kręgu szeroko pojętej kultury, zabawy i rekreacji, których miejscem ponownie stał się urokliwy zakątek Lidzbarka – Park Rekreacyjno-Sportowy "Małe Jeziorko".

Organizatorem wydarzeń był burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku oraz wiele innych instytucji i organizacji wspierających.
— Wspomnijmy ten czas, wypełniony zabawą i doskonałym nastrojem — mówi dyrektor MGOK Katarzyna Borowska.

Piękni i Młodzi
Piątek, 28 lipca – pierwszy dzień tegorocznych obchodów Dni Lidzbarka należał przede wszystkim do muzyki w jej rozrywkowej odsłonie. — Uroczystość rozpoczął energetyzujący występ lidzbarskich "dęciaków", czyli Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej — opowiada pani Katarzyna. — Niezmiennie aktualny urok orkiestr dętych wprowadził publiczność w dobry nastrój przed oficjalnym rozpoczęciem Dni Lidzbarka 2017, którego dokonał gospodarz miasta, burmistrz Maciej Sitarek.
Muzyczną gwiazdą tego wieczoru był popularny zespół Piękni i Młodzi supportowany przez laureatów konkursu rozpisanego przez współorganizatora wydarzenia, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku, grupę Fenix Band z Działdowa (zespół ten zagrał także nocne afterparty). Energia dwóch koncertów w rytmach pop i disco sprawiła, że pierwszy z Dni Lidzbarka 2017, długo oczekiwany – zwłaszcza przez młodzieżową publiczność – stał się znakomitym wstępem do mocy atrakcji przygotowanych na kolejne dwa dni święta miasta.

Wybitnie uzdolnieni
Sobota, 29 lipca – to także był czas znakomitej muzyki (na czele z koncertem głównej gwiazdy Dni Lidzbarka 2017, zespołu Kombii), ale nie tylko...
— Nową lidzbarską tradycją jest nagradzanie wybitnie uzdolnionych w nauce i sztuce dzieci oraz młodzieży: w tym roku burmistrz Maciej Sitarek (wraz ze starostą Marianem Janickim i wiceprzewodniczącym Rady Miasta, Michałem Kwiatkowskim) również nagrodzili kilkudziesięciu młodych geniuszy z Lidzbarka i okolic — dodaje Katarzyna Borowska Podniosłej uroczystości towarzyszyły łzy wzruszenia (zwłaszcza rodziców i pedagogów) oraz uśmiechy radości i zadowolenia wśród uczniów odbierających statuetki i nagrody pieniężne.
Wkrótce potem wyczekiwany koncert Kombii wypełnił fanami dobrej muzyki cały ogromny plac w parku nad "Małym Jeziorkiem, a także... sąsiadujące z nim ulice Lidzbarka.

Gwiazda wieczoru
— Muzyka Kombii, zespołu z przeszło czterdziestoletnim stażem i setkami tysięcy wiernych słuchaczy, to połączenie rockowego brzmienia z charakterystycznym dla największych przebojów grupy synth popowym rytmem tanecznej elektroniki początku lat osiemdziesiątych. Tak też zabrzmiał koncert na Dużej Scenie Dni Lidzbarka 2017 – potężny w wyrazie (ale i podbarwiony liryzmem tekstów utworów) rockowo-syntezatorowy show, w którym znakomitą muzykę uzupełniały efekty świetlne i animowane wizualizacje — opowiada pani dyrektor. — Zespół Kombii bisował, a lidzbarska publiczność niemal ekstatycznie reagowała na każdy z elementów tego wspaniałego koncertu!
Efektownym punktem programu drugiego dnia święta naszego miasta był pokaz sztucznych ogni – barwne widowisko, które rozświetliło około północy niebo nad jeziorem lidzbarskim. Sobotnie afterparty do późnych godzin nocnych zagrał znany w regionie didżej Lasero; a niezmiennie dużym zainteresowaniem publiczności cieszyły się zabawy na karuzelach i działające przez cały czas lidzbarskiego święta stoiska gastronomiczne.

Turniej Wsi i Regaty Smoczych Łodzi
Niedziela, 30 lipca – czyli dzień zamykający Dni Lidzbarka 2017 był, przede wszystkim, świętem rodzinnym. Przy wspaniałej pogodzie odbył się Wielki Jarmark Lidzbarski – barwne stoiska z rękodziełem i przysmakami regionalnej kuchni okolic Lidzbarka (ale także Podhala i... Azerbejdżanu) od wczesnego popołudnia zachęcały do kosztowania smacznych i zdrowych posiłków oraz rodzinnych spotkań i spacerów.

Tradycyjnym punktem programu był też tego dnia Turniej Wsi oraz IV Amatorskie Regaty Smoczych Łodzi – sportowa rywalizacja na Jeziorze Lidzbarskim, w której uczestniczyły drużyny złożone z przedstawicieli m.in. poszczególnych sołectw, lokalnych instytucji oraz lidzbarskich osiedli. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych uczestników Dni Lidzbarka 2017 – widowiska teatralne i animacje dla dzieci zaprezentowali specjalnie przybyli z Krakowa aktorzy teatralni.

Biesiada Góralska
Dni Lidzbarka zakończyła w tym roku "Biesiada Góralska" – koncert folklorystyczny, podczas którego pokazana została chociażby wspólność tradycji muzycznych różnych regionów Polski. Na Mazurach muzyka gór potrafi zabrzmieć naprawdę znakomicie i wyzwolić moc dobrego nastroju.
Tegoroczne święto Lidzbarka to był wspaniały czas. Do zobaczenia za rok.

oprac.mcz
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5