Festyn w Nowym Dworze

2017-07-24 19:54:12(ost. akt: 2017-07-24 14:24:39)

Autor zdjęcia: archiwum UMiG Lidzbark

Masa atrakcji czekała w niedzielę 16 lipca na mieszkańców Nowego Dworu. Tego dnia odbył się festyn rodzinny z udziałem całych rodzin.
Imprezę rozpoczęły pokazy strażackie Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Dworu. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali sołtys Nowego Dworu Katarzyna Paradowska oraz burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek. Na scenie pojawiło się Stowarzyszenie „Pogodna Jesień” z bogatym programem artystycznym a następnie zespół „Ach te Baby” z Dłutowa.

Niespodzianką dla uczestników był pieczony dzik, którego na oczach zgromadzonych kroił kucharz. Spróbować można było także bigosu oraz grochówki.

W czasie trwania festynu można było odwiedzić park maszyn rolniczych, jak również zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru.

Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się atrakcja w postaci przejażdżki konnej przygotowanej przez „Farmę Noego” z Kiełpin. Dzieci chętnie brały udział w konkurencjach prowadzonych przez instruktorów z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku.

Oprócz tego uczestnicy mogli zjeść potrawy z grilla, słodkiego gofra oraz inne smakołyki, które przyrządziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowym Dworze. Kilkugodzinnej imprezie dopisała słoneczna pogoda oraz dobry humor uczestników.

Zgromadzonym czas umilał zespół Ex-System, przy akompaniamencie którego wszyscy wspólnie bawili się do późnych godzin wieczornych.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obserwator #2313928 | 37.47.*.* 25 sie 2017 09:52

    To ta co nie zginęła

    odpowiedz na ten komentarz

  2. jak ładnie #2294912 | 83.31.*.* 25 lip 2017 15:24

    To jest ta nowa scena czy ta która zaginęła wraz z pieniędzmi?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5