Kulturalny Autobus pojechał do Czerwińska [zdjęcia]

2017-04-04 16:06:10(ost. akt: 2017-04-04 15:58:52)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

W sobotę (1 kwietnia) odbył się, zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku, wyjazd do Czerwińska nad Wisłą na spektakl pasyjny Misterium Męki Pańskiej – przedstawienie, które wpisuje się w artystyczną reprezentację przeżywania okresu Wielkiego Postu.
Duże zainteresowanie lidzbarskiej publiczności wycieczką na spektakl wynikło nie tylko z jego słynnych już walorów scenicznych, łączących treści mistyczne ze znakomitą grą aktorską, podkreślaną przez starannie przygotowaną i ascetyczną scenografię oraz doskonale przygotowaną muzykę, ale także z ciekawości miejsca, w którym to przedstawienie jest grane — mówi dyrektor MGOK w Lidzbarku Katarzyna Borowska. — Organizatorzy zadbali o to, aby wizyta w czerwińskim Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia obfitowała w atrakcje i walory poznawcze.

Pobyt w Czerwińsku rozpoczął się Mszą Świętą celebrowaną przez księdza Przemysława Kaweckiego (SDB), znanego, nie tylko w regionie, animatora kultury chrześcijańskiej. Spektakl misteryjny był tej Mszy naturalnym rozwinięciem i przedłużeniem, zaś po jego zakończeniu uczestnicy mogli obejrzeć interesujące wystawy prezentowane obecnie w Sanktuarium, pokazano chociażby eksponaty zgromadzone podczas salezjańskich misji w Afryce i Ameryce Południowej oraz przedmioty związane z życiem i działalnością duszpasterską kardynała Augusta Hlonda związanego z Czerwińskiem salezjanina, który w latach 1926 – 48 pełnił funkcję prymasa Polski.

— W czasie sobotniej wycieczki na gości czekała także wizyta w kaplicy mieszczącej cudowny obraz Matki Boskiej Pocieszenia, a w finale wyjazdu, ciepły posiłek oraz zwiedzanie malowniczego miasteczka leżącego u stóp Sanktuarium — dodaje pani Katarzyna. — Dzień w Czerwińsku nad Wisłą na długo zapisze się w pamięci i wyobraźni lidzbarskiej publiczności, stanowiąc, co należy podkreślić ponownie, głębokie duchowe i estetyczne przeżycie związane z czasem Wielkiego Postu.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Trzecie oko #2218070 | 217.99.*.* 6 kwi 2017 13:12

    Super

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. l-k #2217441 | 217.99.*.* 5 kwi 2017 17:44

    Powtórka z rozrywki , ciekawe kto na tym zarobił ??

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5