Spotkanie środowisk lokalnych w Konopatach

2016-10-03 16:47:37(ost. akt: 2016-10-03 16:58:13)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

"Razem do Trójstyku" to, w największym skrócie, akcja mająca na celu spotkanie środowisk lokalnych w pięknych okolicznościach natury.

Tegoroczna pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w okolicach wsi Konopaty leżącej na trójstyku województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego; oraz powiatów: brodnickiego, żuromińskiego i działdowskiego. Warto dodać, że walor historyczny wpisany w to miejsce również podkreśla jego łączącą funkcję, okolice wsi Konopaty znajdowały się bowiem na styku dwóch zaborów - pruskiego i rosyjskiego.

"Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna na Trójstyku" cieszyła się ogromnym powodzeniem! Na miejsce przybyło przeszło trzystu wędrowców w różnym wieku i w przeróżny sposób - na piechotę, rowerami, samochodami, autokarami... Wydarzenie, którego gospodarzami były trzy województwa, zgromadziło także wielu znaczących przedstawicieli okolicznych urzędów, instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych. O wymiar artystyczny powitania gości zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Lidzbarka.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy przeszli (bądź przejechali autokarami, jak w przypadku pań z lidzbarkiego ośrodka "Senior Wigor") do leśniczówki w Konopatach, gdzie organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje na świeżym powietrzu (pogoda tego dnia była wspaniała!). Można było chociażby skosztować potraw z dziczyzny, ciast domowego wypieku, na każdego czekała też kiełbasa z imponujących rozmiarów grilla.

Na miejscu odbyły się także konkursy przeznaczone dla uczestników w różnym wieku i pozbawione, zgodnie z ideą wydarzenia, elementu rywalizacji. Na specjalnie przygotowanych stoiskach można zaś było nie tylko zasmakować w regionalnej kuchni, ale także zapoznać się z ofertą edukacyjną i turystyczną regionu (m.in. Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego).

Spotkanie na trójstyku trwało do późnego popołudnia i było miłym oraz ważnym akcentem kończącym sezon letni w naszym regionie. Z pewnością znajdzie swoją kontynuację w przyszłych latach.

Katarzyna Borowska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5