„Uczeń - jak to pięknie brzmi!”- ślubowanie pierwszaków w "Trójce" [film, zdjęcia]

2016-10-01 13:21:57(ost. akt: 2016-10-01 13:46:44)

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

W piątek, 30 września, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uśmiechnięte twarze głównych bohaterów ubranych w stroje galowe, wywoływały radość wszystkich zebranych. W sali gimnastycznej szkoły rodzice najmłodszych uczniów z dumą patrzyli jak ich pociechy ślubują na sztandar szkoły.


Pani dyrektor Joanna Karaszawska powitała obecnych i przedstawiła każdą z klas oraz ich wychowawczynie. Życzyła dzieciom sukcesów oraz dużo radości w każdym dniu nauki.

— Mam dla was taką myśl, która będzie nam przyświecać przez wszystkie lata nauki — rozpoczęła dyrektorka. — Myślę, że z tymi słowami każdy z was może się utożsamić. Są to słowa Janusza Korczaka - " Razem łatwiej, bezpieczniej, mądrzej i weselej". Życzę wam żebyście polubili naszą szkołę, która ma same wspaniałe tradycje. Przede wszystkim jednak jest najbardziej, ze wszystkich szkół na świecie, przyjazną szkołą. Czujcie się tu bezpiecznie. My wszyscy będziemy o was bardzo dbać i służyć wam pomocą.

Pasowanych na uczniów zostało 32 dzieci z dwóch klas. Wychowawczynią klasy "I a" została Elżbieta Kalisz, a "I b" Urszula Pudlak. Pierwszoklasiści zaprezentowali także swoje artystyczne umiejętności. Recytowali i śpiewali bez większej tremy, za co nagradzani byli gromkimi brawami. Całą uroczystość uświetnił taneczny występ zespołu Świetliki oraz szkolny chór.

Od dzisiaj jako pełnoprawni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 pierwszaki będą miały nie tylko prawa, ale i obowiązki. I chociaż może nie zawsze będzie łatwo, otworzy się przed nimi „ciekawa księga świata”. Przewracając kolejne jej karty, będą zdobywały wiedzę i rozwijały swoje zainteresowania.

mn


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5