Blues nad Jeziorkiem z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lidzbarku

2016-08-27 11:46:37(ost. akt: 2016-08-27 11:51:36)

Autor zdjęcia: MGOK Lidzbark

Pierwszy Ogólnopolski Festiwal "Blues nad Jeziorkiem" to nowa inicjatywa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku popularyzująca autorską muzykę z pogranicza bluesa, rocka i jazzu.

Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w niedzielę (21 sierpnia) w sali widowiskowej lidzbarskiego ośrodka kultury z uwagi na deszczowa pogodę. Wydarzenie sfinansowało Starostwo Powiatowe w Działdowie.

Kogo można było usłyszeć na scenie?
Podczas wieczornych koncertów, obok wykonawców tej miary co Cuba de Zoo i Paweł Szymański, zaprezentowały się dwa zespoły debiutujące – Strongway z Olsztyna oraz Multicolor z Działdowa. Debiutanci przedstawili odpowiednio – energetyczną muzykę gitarową inspirowaną klasycznymi brzmienia rocka progresywnego (Strongway) i melodyjne kompozycje instrumentalne w stylu fusion i smooth jazz (Multicolor). Występy obu zespołów reprezentowały wysoki poziom wykonawczy i zostały dobrze przyjęte przez licznie zgromadzoną publiczność.

Najbardziej jednak oczekiwanymi punktami w programie Festiwalu były koncerty pochodzącego z Lidzbarka bluesmana Pawła Szymańskiego oraz ostródzkiego tria Cuba de Zoo. W przypadku brzmień proponowanych przez tych muzyków również mieliśmy do czynienia z wyróżniającą festiwal różnorodnością stylistyczną.

Wirtuoz gitary akustycznej Paweł Szymański zagrał koncert będący niemal intymnym spotkaniem z refleksyjną muzyką wzbogaconą niebanalnym tekstem własnego autorstwa – usłyszeć można było zarówno dobrze znane już utwory z repertuaru koncertującego w całej Polsce muzyka, jak i kompozycje premierowe – wyróżniające się melodyjnością i zbliżeniem do stylistyki "poezji śpiewanej". Cuba de Zoo (zespół znany chociażby z częstej obecności na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia) swoim znakomitym koncertem dokonał zaś rzeczy znamiennej – porwał lidzbarską publiczność do żywiołowego tańca!

To był wspaniały wieczór, dedykowany odbiorcom w różnym wieku, zaś szczególnie dobrze przyjęty przez młodzież. "Blues nad Jeziorkiem" powróci za rok.

Katarzyna Borkowska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5