Zakończyły się Powiatowe Wieczory z Poezją. Lidia Sadowa i Bernard Żóralski w Iłowie [zdjęcia, film]

2016-08-08 19:58:56 (ost. akt: 2016-08-09 10:52:20)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Ostatnie spotkanie w ramach IV edycji Powiatowych Wieczorów z Poezją odbyło się w Iłowie-Osadzie (7 sierpnia).


Nad zrewitalizowanym stawem w centrum miejscowości przy ul. Kraszewskiej na nowo wybudowanej drewnianej scenie nad wodą przygotowano miejsce dla aktorki Lidii Sadowej znanej publiczności chociażby z bardzo popularnego serialu Ranczo oraz poety i prozaika ze Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa , wieloletniego mieszkańca Iłowa - Bernarda Żóralskiego.

Publiczność dopisała. Było bardzo sympatycznie. Nowe miejsce, nowy rodzaj rozrywki , ale bardzo ciepłe przyjęcie przez widownię i zainteresowanie twórczością lokalnego poety było widoczne na twarzach widzów. Gości powitał Piotr Olszewski - Dyrektor GOKiS w Iłowie-Osadzie, a następnie przekazał mikrofon Renacie Buczyńskiej , która opowiedziała o bohaterach wieczoru.

Na spotkaniu (jak też na niemal wszystkich poprzednich) była obecna Naczelnik Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym - Marlena Perzyńska. W Iłowie w spotkaniu uczestniczyły też Przewodnicząca Rady Gminy Iłowo-Osada Teresa Świątkowska oraz wiceprzewodnicząca Dorota Kacperowska.

Wieczór z poezją w Iłowie zorganizowało Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa we współpracy z GOKiS (dyrektor Piotr Olszewski) przy dużej życzliwości dla idei organizacji tej imprezy w Iłowie-Osadzie ze strony wójta Sebastiana Cichockiego.

Słowa poezji z wielkim kunsztem ozdobił muzyką Konrad Kuzkowski - młodzieżowy mistrz Europy w grze na akordeonie, laureat licznych nagród w konkursach ogólnopolskich i europejskich. Swoje prace fotograficzne przedstawili Maciej Nowicki i Maciej Wagner. „Fotograficzne pranie” rozwieszone po przeciwnej stronie sceny zachęcało zebranych do bliższego zapoznania się z pracami.

Bohaterów spotkania obdarowano kwiatami, a prezes Stowarzyszenia DKS Renata Buczyńska od członków grupy, którą reprezentuje również otrzymała bukiet kwiatów i podziękowania.

– Jest to ostatnie tegoroczne spotkanie w ramach IV edycji Powiatowych Wieczorów z Poezją. Jednocześnie pierwsze i - jeśli wolno mi ocenić po nastrojach i frekwencji - bardzo udane w Iłowie. W jednym miejscu zaprezentowali swoje talenty dla nas: mistrz akordeonu Konrad Kuzkowski, mistrzowie fotografii Maciej Nowicki i Maciej Wagner, mistrz słowa, bohater dzisiejszego wieczoru Bernard Żóralski i popularna aktorka Lidia Sadowa. Podsumowując tegoroczne spotkania z poezją serdecznie dziękuję Starostwu Powiatowemu za zaufanie okazane Stowarzyszeniu, które mam zaszczyt reprezentować i powierzenie nam organizacji tegorocznego cyklu imprezy. W mojej ocenie solidnie wywiązaliśmy się z tego zadania, oczywiście we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury – podsumował przewodnicząca SDKS Renata Buczyńska. – Dziękujemy dyrektorom i pracownikom tych instytucji w Lidzbarku, Działdowie i Iłowie za wszelką okazaną nam pomoc techniczną i organizacyjną. Wiadomo, że taka współpraca jest konieczna do realizacji zadań z zakresu kultury, ale doświadczamy tej dobrej współpracy i cieszymy się z niej. Organizacja każdej imprezy, to szereg zadań do wykonania, nie wykonuję ich oczywiście sama. W naszym Stowarzyszeniu nikt poproszony o pomoc jej nie odmawia, jednak dziękuję osobom najbardziej zaangażowanym w prace organizacyjne ze strony Stowarzyszenia: Ewie Sotomskiej, Jadwidze Smółka, Sylwii Kaczmarczyk, Emilii Wołejszo, Elżbiecie Zakrzewskiej, Krystynie Sztramskiej, Witoldowi Ostrowskiemu i Piotrowi Kozikowskiemu. Dziękuję publiczności, dzięki obecności której twórczość naszych lokalnych twórców może opuszczać szuflady a oni sami stają się rozpoznawalni i możemy być z nich dumni.Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piekna idea #2044568 | 94.254.*.* 11 sie 2016 11:01

  Pan wojt sebastian potrafi nawet ludzi z działdowa przyciągnąć i to bez 1,zł wydatku całkiem za darmo mielismy wspanialy wieczor kultury w innym wydaniu niz tylko disco. Szacun dla wojta bo gdyby nie ożywił stawku to nigdy takiej imprezy by nie było, a teraz mamy cudne miejsce na takie wieczorki poetyckie. Doceniam takze to ze czlonkowie kuźni słowa wychwalali wójta naszego wójta pod niebiosa. Miło bo to promuje naszą gminę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkanka #2043516 | 83.6.*.* 9 sie 2016 20:07

  Dobra poezja, fajna aktorka i ciekawa wystawa fotograficzna. Nie wiele takich miejscowości jak Iłowo organizuje takie spotkania. Nawet w działdowskiej bibliotece, wystawa fotograficzna mławskich fotografów nie była tak dobra jak ta niedzielna u nas. Tylko przyklasnąć i prosić o więcej. Kultura to nie tylko zabawa i taniec. Odbiorcy są różni i w różnym wieku więc trzeba myśleć o wszystkich. Jeszcze raz dziękuję za to spotkanie.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. brawo #2043045 | 83.6.*.* 9 sie 2016 09:48

   Pięknie

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Maria #2043031 | 37.47.*.* 9 sie 2016 09:17

   Mam nadzieję, że częściej będą organizowane wystawy fotograficzne. Zdjęcia wystawione przez tych panów były świetne. Nie wiedziałam, że w Iłowie mamy takie talenty.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  3. Zafascynowana ideą #2042869 | 94.254.*.* 8 sie 2016 21:46

   "...przy dużej życzliwości dla idei organizacji tej imprezy w Iłowie-Osadzie ze strony wójta Sebastiana Cichockiego." Co tak delikatnie jakoś? Od razu należy powiedzieć: pod honorowym patronatem. A tak przy okazji kiedy, w gablotach zostaną umieszczone zdjęcia Wójta, a na stawku pojawi się fontanna z Jego podobizną?

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (7)
  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5