„Cudze chwalicie - swego nie znacie”, ale nie w powiecie działdowskim! [zdjęcia, film]

2016-08-01 19:10:26(ost. akt: 2016-08-01 20:01:42)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Cytatem z wypowiedzi Mariana Brandta – wicestarosty powiatu działdowskiego podczas niedzielnego występu w parku HDK można podsumować Powiatowe Wieczory z Poezją.


Tym razem na scenie w działdowskim parku HDK wystąpił Mirosław Zbrojewicz - popularny aktor teatralny, filmowy i dubbingowy (znany m.in. z roli gangstera Gruchy z komedii „Chłopaki nie płaczą”) oraz działdowska poetka, dramatopisarka, dziennikarka i nauczycielka - Anna Barbara Czuraj-Struzik.
Publiczność powitały wspólnie Renata Buczyńska - prezes SDKS oraz Małgorzata Gołębczyk reprezentująca Miejski Dom Kultury w Działdowie. Następnie przedstawiono sylwetki bohaterów wieczoru oraz autorów wystawy fotograficznej towarzyszącej imprezie: Beaty Gołębiewskiej oraz Łukasza Podolskiego.

Spotkanie swoją obecnością wśród publiczności uświetnił również Grzegorz Mrowiński - burmistrz Działdowo oraz… Marcin Troński - znany aktor, gwiazda jednego z wieczorów z poezją w Lidzbarku.

Zdawałoby się, że liryczna i wzniosła poezja autorstwa bohaterki wieczoru kontrastować będzie z wizerunkiem scenicznym Mirosława Zbrojewicza, a jednak aktor czytał te wiersze z dużą przyjemnością i swobodą. Zapytany o wrażenia po występie powiedział „To niezwykle miłe doświadczenie, zaproście mnie znowu!”.

A podczas występu zapytany przez poetkę, jak się czuje aktor występujący zazwyczaj w mocnych męskich rolach czytając liryczne kobiece wiersze, powiedział: „Gram takie role ze względu na wygląd, ale mam duszę świerszcza, bardzo lubię poezję”. Muzycznie pięknie oprawił to spotkanie z poezją mistrz saksofonu Robert Schade.

Na koniec spotkania Renata Buczyńska podziękowała zarówno Powiatowi Działdowskiemu jak i Urzędowi Miasta Działdowo w osobach wicestarosty Mariana Brandta oraz burmistrza Działdowo Grzegorza Mrowińskiego za owocną współpracę ze Stowarzyszeniem DKS, dzięki której twórczość rodzimych literatów opuszcza szuflady na różne sposoby, są Powiatowe Wieczory z Poezją i są publikacje, takie jak albumowe wydanie książki o Działdowie pt. Działdowo - „ …miasto moje, a w nim…”, która będzie miała swoją promocję już 14 sierpnia podczas Dni Działdowa w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

– Wychodzimy ze słowem do ludzi, mieszkańców tego miasta, powiatu na różne sposoby - realizujemy społeczny cel wkładając w to dużo serca i pracy. To wspaniale, że mamy partnerów w realizacji tych celów – dodaje Renata Buczyńska. – Chcę też podziękować członkom Stowarzyszenia, szczególnie tym, którzy znaleźli się w niewielkiej grupie odpowiedzialnej za wykonanie poszczególnych zadań i wypełniają je z wielkim zaangażowaniem. Są to Ewa Sotomska, Jadwiga Smółka, Sylwia Kaczmarczyk, Emilia Wołejszo, Elżbieta Zakrzewska, Krystyna Sztramska i Witold Ostrowski.” Powiatowe Wieczory z Poezją są finansowane ze środków Powiatu Działdowskiego i organizowane przez Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa wraz z Miejskim Domem Kultury w Działdowie.

Za tydzień zapraszamy na ostatni Powiatowy Wieczór z Poezją w IV edycji tych spotkań. Odbędzie się w Iłowie-Osadzie (godz. 17.30) na nowo wybudowanej scenie nad zrewitalizowanym stawem przy ulicy Kraszewskiej. Zobaczycie tam Państwo aktorkę Lidię Sadową i posłuchacie wierszy Bernarda Żóralskiego.Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Hę? #2039007 | 37.47.*.* 3 sie 2016 06:04

  Burmistrz coś uświetnił swoim jestestwem? Żarty jakieś.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Do M #2038090 | 94.254.*.* 1 sie 2016 20:59

  Marian pieprzyszy jak potłuczony albo jak Bronek, jak Ty kochasz Poezję a pierwsze edycję gdzie byłeś, teraz konfabulujesz i myślisz że ktoś da się nabrać. Ty tylko potrafisz żonę ustawić w szpitalu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Dks #2038038 | 82.160.*.* 1 sie 2016 19:56

   Szkoda ze tylko dwa spotkania w D.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5