Jezioro Kultury w Lidzbarku


2016-05-19 11:17:02(ost. akt: 2016-05-19 14:02:15)

Autor zdjęcia: Archiwum MGOK Lidzbark

Lidzbarski ośrodek kultury gościł, jako organizator, udane i ważne wydarzenie – Pierwszy Warmińsko-Mazurski Konwent Animatorów Kultury "Jezioro Kultury".
Założeniem tej prekursorskiej w regionie inicjatywy było spotkanie ludzi zajmujących się na co dzień działalnością kulturalną, mające służyć wymianie i wzbogaceniu doświadczeń oraz inspiracji do dalszej aktywności. W sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku wykłady poprowadzili: wybitni liderzy społeczności lokalnych, animatorzy kultury, trenerzy personalni, a także osobowości stanowiące sedno kultury – a więc sami artyści (na lidzbarskim konwencie gościli chociażby członkowie "Poławiacze Pereł Improv Teatr" z Lublina).

Czy warto rozmawiać o kulturze i czynić ją przedmiotem naukowej refleksji na gruncie lokalnym? Zdecydowanie tak – i "Jezioro Kultury" było tego dowodem. Przed animatorami, jak też twórcami, stoi obecnie szereg wyzwań związanych ze wzrastającą rolą kultury w regionie, co wiąże się z ciągłym poszukiwaniem tożsamości miejsca oraz sposobów jej wyróżnienia na kulturalnej mapie Polski. Nie zapominajmy, że kultura to nie tylko festyny, czy rozrywka...

Lidzbarskie spotkanie ludzi kultury nie miało jednak charakteru stricte akademickiego; przebiegało w przekonaniu, że nauka powinna iść w parze ze sztuką i praktyką – stąd też obecność w programie "Jeziora Kultury" warsztatów (m.in. z metod improwizacji w edukacji, biznesie i zarządzaniu), czy antraktów muzycznych i teatralnych. Wszystko to zaś odbywało się we wspaniałej atmosferze – nie tylko we wnętrzach lidzbarskiego ośrodka kultury.

Katarzyna Borowska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5