„Lelkiwśki Wesełuszky” w Elblągu

2017-05-31 08:07:02(ost. akt: 2017-05-31 16:31:45)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

Zespół wokalny „Lelkiwśki Wesełuszky” z Lelkowa wystąpił w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na 51-tym Dziecięcym Festiwalu Kultury Ukraińskiej.
Na dwudniowym festiwalu prezentowały się zespoły dziecięce i młodzieżowe z punktów nauczania języka ukraińskiego z województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i podlaskiego. Najmłodsi artyści śpiewali, grali na instrumentach, tańczyli, recytowali i przedstawiali krótkie formy teatralne. Wieczorem obejrzeli spektakl „Gdzie zniknęło morze” zagrany przez aktorów Teatru Nawpaky z Gdańska

W niedzielę, na koncercie galowym, wystąpił zespół „Lelkiwśki Wesełuszky”. Przy akompaniamencie instruktora muzycznego pana Michajła Semotiuka, dziewczynki pięknie zaśpiewały piosenki (Iszoł kozak potajkom, Oj harna ja z rodu, Oj haj, haj, Cwite teren), które publiczność nagrodziła burzliwymi brawami.

Aktualnie w skład zespołu wchodzą uczennice szkoły podstawowej: Aleksandra i Natalia Frankowskie, Julia i Martyna Gnes, Julia Klufas, Milena Pusz, Ulana Puszkar i Martyna Werbowska.

Z okazji 15. lecia zespołu, w imieniu organizatorów festiwalu, pan Mirosław Prytuła złożył gratulacje i życzenia kierownikowi zespołu panu Janowi Sołoducha. Dziewczynki otrzymały kosz słodyczy i prezenty ufundowane przez wojewodę elbląskiego.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5