Niebawem otwarcie ścieżki rowerowej na terenie gminy Kurzętnik

2022-10-18 23:25:50(ost. akt: 2022-10-18 23:44:11)
Trasa rowerowa z Lipowca do Kaługi na kilka dni przed oficjalnym otwarciem

Trasa rowerowa z Lipowca do Kaługi na kilka dni przed oficjalnym otwarciem

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Już za kilka dni oficjalne zostanie otwarty ostatni odcinek ścieżki rowerowej z Lipowca do Kaługi. Teraz cały odcinek biegnący przez gminę wiejską Nowe Miasto oraz teren Nowego Miasta i gminy Kurzętnik liczy sobie 20 kilometrów.
Wszyscy wiemy, że ścieżkę wybudowano staraniem samorządów, po śladzie dawnej linii kolejowej Iława – Tama Brodzka. Początek traktu rowerowego jest w Radomnie, przy granicy powiatów nowomiejskiego i iławskiego, biegnie przez Bratian, Kurzętnik, Lipowiec i kończy się przy dawnej stacji kolejowej w Kałudze, gdzie rozpoczyna się teren powiatu brodnickiego w gminie Zbiczno.
Uroczyste otwarcie ścieżki rowerowej z Kurzętnika do Kaługi zaplanowano na 24 października o godzinie 12. W programie jest przecięcie wstęgi i poświęcenie nowej trasy, po czym nastąpi przejazd rowerowy młodzieży z terenu gminy Kurzętnik. Organizatorzy zapowiadają także poczęstunek dla uczestników wydarzenia.
— Zadanie pn. Utworzenie ścieżki rowerowej z Kurzętnika do Kaługi wraz z infrastrukturą towarzyszącą, dofinansowano z Rządowego funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych — informuje Piotr Piątek, komisaryczny wójt gminy Kurzętnik. ul

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5