Kolorowo i wesoło było w amfiteatrze ZDJĘCIA

2021-08-17 12:13:30(ost. akt: 2021-08-17 15:26:30)
N akoniec imprezy była pamiątkowa fotografia

N akoniec imprezy była pamiątkowa fotografia

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

W minioną niedzielę w amfiteatrze w Kurzętniku odbył się X Międzynarodowy Przegląd Zespołów Ludowych.
Na jubileuszowym przeglądzie w Kurzętniku publiczność i pogoda dopisała. Na scenie, przed licznie zgromadzoną publicznością, wystąpiło dwanaście zespołów. Z powodu pandemii koronawirusa niestety nie zdecydowały się przyjechać do Kurzętnika zaproszone zespoły z Ukrainy i Litwy.

Jak zwykle było kolorowo i wesoło. Publiczność mogła śpiewać znane utwory ludowe z wykonawcami. Chętni mogli też potańczyć, towarzysząc wykonawcom. Występy rozpoczęły kurzętnickie „Anibabki”. Po nich w amfiteatrze zagrali i zaśpiewali: „Pasłęczanie” z Pasłęka, „Dybzaki” z Gierzwałdu, „Wesołe Kumoszki” ze Zbiczna, „Gosposie” z Laseczna, „Gronowiacy” z Gronowa Elbląskiego, „Wrzos” z miejscowości Kownatki, „Powiślanki” z Kwidzyna, „Złoty Krąg” z Bobrowa, „Sami Swoi” z Tylic, „Wrzosy” z Lubawy, a na koniec wszystkich zabawiał Duet „Cyganeczka” z miejscowości Gardeja. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki.
Grażyna Jonowska2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5