Wieża widokowa rośnie, to będzie mega atrakcja

2021-08-14 12:30:24(ost. akt: 2021-08-14 12:34:43)
Wieża widokowa na Kurzej Górze niebawem będzie ukończona

Wieża widokowa na Kurzej Górze niebawem będzie ukończona

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Przejeżdżający drogą krajową nr 15 przez Kurzętnik, z podziwem spoglądają na budowę wieży widokowej i drewnianej ścieżki oplatającej ośrodek narciarski Kurza Góra. Inwestycja niebawem się zakończy.
Budowę wieży widokowej, z towarzyszącą ścieżką z drewna akacjowego, rozpoczęto wiosną 2020 roku. Wieża wznoszona jest pomiędzy trasami zjazdowymi stacji narciarskiej Kurzej Góry. Do wieży widokowej, której wysokość sięgnie 35 metrów, wiedzie blisko 2 – kilometrowa ścieżka, z której nie tylko można będzie podziwiać widoki doliny Drwęcy, ale również panoramę Nowego Miasta Lubawskiego i Kurzętnika. Na pomostach zwiedzający będą mogli zapoznać się bliżej ze średniowieczną historią regionu, za pomocą instalacji edukacyjnych.

Ścieżka wije się niczym wąż, ale jest zdecydowanie bardziej bezpieczna. Kształt ścieżki dostosowany jest do terenu, bez niszczenia go, a jednocześnie zapewnia odpowiednie nachylenie, dzięki czemu zwiedzanie możliwe będzie dla osób z niepełnosprawnościami, jak i rodzin z dziećmi — wyjaśnia Karol Suszyński z działu marketingu Kurzej Góry. — Przy dobrej widoczności zwiedzający z wieży zobaczą wszystko w obrębie 30 do 40 kilometrów – dodaje Karol Suszyński.

Aktualnie łączone są mosty drewnianej ścieżki prowadzącej na szczyt wieży widokowej. Trwają też prace nad wykończeniem ostatniego piętra wieży. Inwestycja ma się ku końcowi, a otwarcie wieży nastąpi jeszcze w tym roku.
Trudno nam jeszcze precyzyjnie określić dokładną datę. Niedługo zostaną zainstalowane również instalacje edukacyjne nawiązujące do średniowiecznej historii Kurzętnika, które będą na ścieżce — dodaje pan Karol.

Wysokość wieży widokowej wynosić będzie ponad 35 metrów, natomiast różnica wzniesień między stacją dolną trasy zjazdowej, to aż 70 metrów. Podobny obiekt znajduje się w Krynicy Zdroju.
Stanisław R. Ulatowski


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5