Jerzy Szymański nie odpuszcza i startuje

2021-07-31 23:58:35 (ost. akt: 2021-08-01 00:06:44)
Jerzy Szymański (z prawej) z Adamem Patalonem, również utytułowanym zawodnikiem

Jerzy Szymański (z prawej) z Adamem Patalonem, również utytułowanym zawodnikiem

Autor zdjęcia: Nadesłane

Seniora wśród biegaczy — Jerzego Szymańskiego z Kurzętnika mogliśmy obserwować niedawno podczas kurzętnickiej Koguciej Dychy. 77 – latek pobiegł na 10 kilometrów.
Jerzy Szymański, senior z Kurzętnika, pomimo swoich 77 lat biega nawet półmaratony. Często jednak startuje na krótszych dystansach i staje na pudle w swojej kategorii.
Na pytanie czy ma zamiar powoli kończyć z forsownymi biegami? Odpowiada stanowczo, że nie.
— Nie będę ze wszystkich sił zabiegał o podium, najważniejsze dla mnie jest teraz osiągnięcie mety — mówi długodystansowiec z Kurzętnika.
Lekkoatleta nie odpuszcza i nadal startuje w imprezach biegowych w kategorii 70+. W Olsztynie podczas Mistrzostw Polski Mastersów w biegu na 5 kilometrów był szósty. Potem startował w biegu przełajowym w Skórczu na dystansie 8 kilometrów. Zajął w swojej kategorii szóste miejsce. W połowie lipca Jerzy Szymański wziął udział w biegu na 10 kilometrów w Tczewie, gdzie odbywały się Przełajowe Mistrzostwa Polski Masters. Na mecie był trzeci. Ostatnią imprezą biegową., w której uczestniczył była Kogucia Dycha w Kurzętniku, gdzie pobiegł na 10 kilometrów. — Nie było na zawodach mojej kategorii 70+, więc nie zostałem sklasyfikowany. Do mety dobiegłem — opowiada sportowiec.
— Staram się często trenować na trasie. Przebiegam jednorazowo około 12 kilometrów. Jeżdżę też na rowerze. Skupiam się teraz na przygotowaniu do startu w półmaratonie w Iławie, który zapowiedziano we wrześniu. Przede mną jeszcze kilka zawodów lokalnych — dodaje Jerzy Szymański. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5