Młody kierowca przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym

2021-05-10 13:18:32 (ost. akt: 2021-05-10 13:21:13)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. Wiele osób o tym zapomina i nie zdejmuje nogi z gazu, wjeżdżając do miejscowości. Przykładem jest mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego, którego zatrzymali policjanci w Marzęcicach.
Mimo, że surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od 2015 roku, to cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Dnia 5 maja ok. godz. 15:30 na ulicy Nowomiejskiej w Marzęcicach policjanci ogniwa ruchu drogowego zauważyli volvo, którego kierujący jechał z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że auto miało na liczniku 113 kh/h. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę wykroczenia do kontroli drogowej. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 20-letni mężczyzna ukarany został mandatem oraz 10 punktami karnymi. Na tym jednak nie koniec. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mieszkańcowi Nowego Miasta Lubawskiego także prawo jazdy

Pamiętajmy!
Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności. Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.

KPP Nowe Miasto2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5