Kolejna zmodernizowana droga w gminie Kurzętnik

2021-04-20 12:36:46 (ost. akt: 2021-04-20 12:46:06)
Początek drogi od strony Lipowca

Początek drogi od strony Lipowca

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Niebawem zakończy się przebudowa drogi gminnej na odcinku Małe Bałówki – Lipowiec. Jest to kolejny zmodernizowany, ważny lokalny trakt, które znacznie ułatwi komunikację na terenie gminy Kurzętnik.
Modernizacja polegała na wymianie nawierzchni gruntowej na nawierzchnię z asfaltobetonu. Długość przebudowywanego odcinka wraz ze skrzyżowaniami wynosi łącznie ponad 1,6 kilometra. Szerokość budowanej drogi ma 5 metrów.

Wcześniej droga miała charakter gruntowej, w złym stanie technicznym, mającym wiele do życzenia. Roboty, które wykonywało PDB z Brodnicy, obejmowały przebudowę jezdni na nową z betonu asfaltowego, wykonanie zjazdów na posesje, przebudowę chodnika/peronu z nawierzchnią z kostki betonowej i odwodnienie. Przebudowano sieć teletechniczną i droga będzie oznakowana.

Obecnie inwestycja ma się ku końcowi, bo termin wykonania upływa 14 maja. Łącznie koszt przebudowy wynosi ponad 2,4 miliona złotych. Pozyskano przy tym dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1,89 miliona złotych. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5