Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w szkole w Kurzętniku

2021-02-20 11:20:47 (ost. akt: 2021-02-20 11:24:31)
Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku w liczbie ponad 500 osób zaangażowali się w organizację obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który przypadł na dzień 9 lutego 2021, jednakże działania zaplanowali na cały tydzień.
Celem całej akcji jest promowanie pozytywnego wykorzystania sieci, co w kontekście konieczności długiego przesiadywania przed monitorami z powodu chociażby nauki zdalnej i izolacji społecznej wydaje się szczególnie zasadne i potrzebne. Uznaliśmy zatem, że warto się włączyć.

DBI jest największą światową akcją na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystania sieci.

W ramach obchodów działo się u nas sporo. Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wykładzie dotyczącym bezpieczeństwa w sieci, spotkały się on-line z rzecznik prasową Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Mieście Lubawskim Panią asp. Ludmiłą Mroczkowską, która opowiedziała o cyberprzemocy.
W akcji wzięły udział pod przewodnictwem wychowawców grup i klas również przedszkolaki, zewrówkowicze, jak i klasy I-III. Jesteśmy więc pewni, że w naszej szkole i przedszkolu nie ma już nikogo, kto nie słyszał o bezpieczeństwie w sieci.

Koordynatorami akcji DBI w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku byli dyrektor Jolanta Paplińska i wicedyrektor Jarosław Roszkowski.
ZS Kurzętnik

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5