Policyjny dozór za uszkodzenie ciała

2020-09-08 15:41:20 (ost. akt: 2020-09-08 15:42:56)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policyjny dozór, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym to konsekwencje zarzutu wobec 22-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała innej osoby. Mężczyźnie grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Ok godz. 20:30 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące uszkodzenia ciała mężczyzny w miejscowości Tereszewo. Policjanci, którzy pojechali na miejsce interwencji zatrzymali sprawcę tego przestępstwa.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 22-latek po zwróceniu mu uwagi przez przypadkowego mężczyznę zaatakował go butelką po piwie uderzając go w twarz następnie kopnął w okolice mostka. Pokrzywdzony mieszkaniec gminy Kurzętnik doznał licznych ran ciętych m.in. twarzy, nosa, ucha, oczodołu, policzka i został przewieziony do szpitala.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 22-letniemu mieszkańcowi Torunia zarzutu. Wczoraj na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakazał mu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.

 Za przestępstwo uszkodzenia ciała kodeks karny przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Nowe Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5