Wigilia Gminy Kurzętnik z jubilatami

2019-12-16 22:52:06(ost. akt: 2019-12-16 23:01:48)
Anibabki na wigilijnej scenie

Anibabki na wigilijnej scenie

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik zaprosił na wigilijne spotkanie do kurzętnickiego Gminnego Centrum Kultury. Na spotkaniu nie zabrakło, jak zwykle, jubilatów. Wszyscy złożyli sobie świąteczno - noworoczne życzenia.
Wojciech Dereszewski, gospodarz gminy wyraził swoje zadowolenie z przybycia licznych gości.
Świąteczny czas skłania do refleksji i podsumowań. Jest wiele osób, które wspierają nas w rozwoju gminy Kurzętnik i którym dziękujemy. W przedświątecznym czasie życzę więcej życzliwości i optymizmu, szacunku dla siebie. Wielu lat w zdrowiu, szczęściu i radości. Wszystkiego dobrego i pogodnych, rodzinnych świąt — mówił gospodarz gminy Kurzętnik.

Swoje życzenia złożyli też poseł Zbigniew Ziejewski, Gustaw Marek Brzezin — marszałek województwa warmińsko – mazurskiego, Andrzej Ochlak — starosta powiatu nowomiejskiego, Józef Blank — burmistrz Nowego Miasta i Zbigniew Lewicki, przewodniczący Rady Gminy Kurzętnik.

Tradycyjnie uhonorowano jubilatów. W tym roku diamentowe gody, czyli jubileusz 60 – lecia obchodzili Marta i Jerzy Milkowscy z Tomaszewa, którym składano szczególne życzenia.

Złote gody, czyli 50 – lecie małżeństwa obchodziło siedem par. Byli to: Grażyna i Józef Biaduń z Szafarni, Eryka i Jan Ługiewicz z Kurzętnika, Agnieszka i Jan Perzewscy z Kurzętnika, Teresa i Jan Pienda z Szafarni, Zofia i Teofil Sochaccy z Kurzętnika, Halina i Edward Sztorc z Kurzętnika oraz Danuta i Zygfryd Zyra z Bratuszewa. „Złotym” jubilatom przypięto Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Marszałek i wójt wręczyli też odznaki honorowe Zasłużony dla Warmii i Mazur. Otrzymali je nowomieszczanie Jan Kopiczyński – prezes Przedsiębiorstwa Drogowo – Budowlanego z Brodnicy oraz Tomasz Rafalski — dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Spotkanie było okazją do podsumowania 2019 roku. Zebranym zaprezentowano film dotyczący osiągnięć gminy Kurzętnik w mijającym roku, w którym podkreślono, że jest ona jedną z najdynamiczniej rozwijających się na Warmii i Mazurach. W 2019 roku zrealizowano 46 zadań inwestycyjnych na kwotę 10,5 miliona złotych.

Potem zebrani podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczno – noworoczne życzenia. Na koniec wszystkich zaproszono do wigilijnego stołu. Spotkanie uatrakcyjnili swoim występem orkiestra dęta pod batutą Mariusza Brzezickiego, wokaliści z centrum kultury, których prowadzi Monika Weisgerber i zespół „Anibabki” z szefową Anną Lewicką.
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5