Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika grała przed prezydenckim pałacem

2019-11-13 23:31:36(ost. akt: 2019-11-13 23:36:31)
Kapela z Kurzętnika pod budynkiem Uniwersytetu Warszawskiego

Kapela z Kurzętnika pod budynkiem Uniwersytetu Warszawskiego

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W świąteczny dzień 11 listopada, w rocznicę odzyskania niepodległości, na warszawskim Krakowskim Przedmieściu trwał Festiwal Niepodległa. Znaczącą rolę w ulicznym festiwalu odegrała orkiestra dęta z Kurzętnika.
Mariusz Brzezicki, kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kurzętnika wspomina moment, kiedy rozpoczęła się droga na warszawski festiwal. — Organizatorzy festiwalu znaleźli nagranie z udziałem kapeli z Kurzętnika w mediach społecznościowych. Najwidoczniej materiał okazał się interesujący i w rezultacie przedstawiciele organizatora obchodów przyjechali do Kurzętnika, by na żywo posłuchać orkiestry i zobaczyć zespół w marszu. W rezultacie otrzymaliśmy zaproszenie na warszawskie obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości — opowiada kapelmistrz.

Bazą na dzień występów była jedna z sal głównego budynku Uniwersytetu Warszawskiego. Stamtąd orkiestra dwukrotnie wychodziła koncertować. Pierwszy występ odbył się pod Pałacem Prezydenckim, drugi natomiast w okolicy kościoła Wizytek na Krakowskim Przedmieściu. Tu również koncertowi towarzyszyła liczna grupa słuchaczy.

Jednak prawdziwą furorę zespół z Kurzętnika zrobił podczas pięciu przemarszów paradnych Krakowskim Przedmieściem, pośród licznego szpaleru ludzi. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę był udział znanej żywej maskotki kurzętnickiego koguta, która doskonale uzupełniała występy kapeli.

Dziękuję naszemu zespołowi za udział w całodziennym warszawskim święcie. Myślę, że wszelkie trudy zrekompensowały owacje publiczności, a satysfakcja z udziału w takim wydarzeniu jest chyba bezcenna — uważa Roman Lewicki, dyrektor GCK.
Stanisław R. Ulatowski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kurzętniczanka #2819016 | 77.254.*.* 14 lis 2019 19:25

    Brawo dla Orkiestry i pana Mariusza.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5