Śpiewali religijne pieśni w kurzętnickim amfiteatrze

2019-07-24 14:56:12(ost. akt: 2019-07-24 14:59:36)
Tytuł Osobowości Przeglądu "wyśpiewała" Anastazja Nowicka

Tytuł Osobowości Przeglądu "wyśpiewała" Anastazja Nowicka

W minioną niedzielę w amfiteatrze w Kurzętniku odbył się VIII Przegląd Pieśni Religijnej. Spotkanie połączone było z Dniami Gminy Kurzętnik i Expom S. A. oraz z odpustem w kurzętnickiej Parafii pw. św. Marii Magdaleny.
Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali młodzi soliści i schole, prezentując repertuar religijny. Uroczystość otworzyli Magdalena Rynkowska, sekretarz gminy Kurzętnik oraz Roman Lewicki, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku. Na początek zaśpiewały kurzętnickie „Anibabki”. Po nich zaprezentowało się 18 solistów i dwie schole. Wokaliści reprezentowali powiaty nowomiejski, brodnicki i iławski. Komisja konkursowa — Anna Weisgerber, Aleksandra Lewicka i Mateusz Marchlewski, seminarzysta Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej wyłoniła Osobowość Przeglądu. Tytuł ten przyznano Anastazji Nowickiej. Imprezę poprowadziła Anna Lewicka, inicjatorka przeglądu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki — anioły i dyplomy.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5