Idą święta, jaką choinkę wybrać?

2018-12-13 11:18:01(ost. akt: 2018-12-13 11:22:46)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Drzewko świąteczne ma być cięte, czy rosnące w donicy? Wybór drzewek jest spory i do nas należy decyzja. O poradę poprosiliśmy Andrzeja Andrzejewskiego, doświadczonego właściciela szkółki na Górnym Kurzętniku.
Jaką choinkę wybrać? Niektórzy z nas mają ten temat ugruntowany od lat, wielu z nas się do końca waha. Może to być drzewko zwykłe, tradycyjnie pachnące — świerkowe, bądź bardziej ekskluzywna jodła lub srebrna odmiana świerku. Najbardziej popularnym i tanim drzewkiem jest świerk zwyczajny, który jest tradycyjnie, stawiany w polskich domach. Jest to jednak najmniej trwałe drzewko. Wiele osób decyduje się na choinkę w donicy. Takie drzewka, po okresie świątecznym można przechować i wiosną posadzić przy domu, w ogrodzie lub na działce rekreacyjnej.

Wielu wybiera srebrne świerki kłujące w donicach. Po świętach takie drzewko można przechować, na przykład w garażu bądź innym chłodnym miejscu, natomiast wiosną posadzić w plenerze — doradza Andrzej Andrzejewski, właściciel szkółki z Górnego Kurzętnika.

Zależnie od zasobności portfela można pokusić się o zakup jodły kaukaskiej, która doskonale nadaje się na drzewko bożonarodzeniowe, chociażby z uwagi na swój symetryczny kształt lub jodły Frasera, drzewka o ciemnozielonym, błyszczącym igliwiu. Taka choinka długo postoi w naszych domach, a do tego pięknie pachnie.

Jak co roku mamy dla naszych Czytelników kilkanaście choinek bożonarodzeniowych ze szkółki Andrzeja Andrzejewskiego. Wystarczy zrobić sobie i bliskim świąteczne zdjęcie z “Gazetą Nowomiejską” w ręku i wysłać je na adres nowemiasto@gazetaolsztynska.pl lub na naszego Facebooka do poniedziałku 17 grudnia wraz ze zgodą na publikację. Autorzy najoryginalniejszych fotek dostaną piękną choinkę. Warto dodać, że okazja do świątecznego fotografowania nadarzy się już w najbliższą niedzielę podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na nowomiejskim rynku. Będzie także możliwość zakupu „Gazety Nowomiejskiej” na stoisku Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Przytul Psisko", do którego zapraszamy podczas jarmarku.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5