Świętowanie stulecia odzyskania niepodległości w Kurzętniku

2018-11-12 15:13:10(ost. akt: 2018-11-12 15:17:36)
W czasie uroczystości w szkole w Kurzętniku

W czasie uroczystości w szkole w Kurzętniku

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Również w gminie Kurzętnik świętowano stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Była msza święta i uroczyste spotkanie w kurzętnickiej szkole.
Obchody rozpoczęła msza święta za Ojczyznę w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Kurzętniku, którą odprawił w koncelebrze proboszcz Zdzisław Szymański. Potem wszyscy przemaszerowali na halę kurzętnickiego Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły, gdzie kontynuowano uroczystości.

Do zebranych zwrócił się Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik. Był konkurs recytatorski „Drogi do Niepodległej”, ogłoszono też wyniki Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, który wcześniej obył się w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku. Wystąpili jego laureaci. Zaśpiewały „Anibabki” i zagrała niezawodna orkiestra dęta. Część artystyczną przygotowali uczniowie miejscowej szkoły. Na koniec wszystkich zaproszono na kawę i słodki poczęstunek.

Więcej informacji w piątkowej „Gazecie Nowomiejskiej”.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5