W Kaczym Bagnie przybyła nowa przestrzeń — sala warsztatowa i sala wykładowa

2018-11-08 18:50:11(ost. akt: 2018-11-08 23:15:43)
Moment przecięcia wstęgi w nowym obiekcie

Moment przecięcia wstęgi w nowym obiekcie

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Kacze Bagno — Miejsce Inicjatyw Pozytywnych funkcjonuje już od 12 lat. Rozwój działalności spowodował potrzebę stworzenia nowych przestrzeni w ośrodku. Właśnie taki rozbudowany obiekt otwarto w Kaczym Bagnie.
Dość przypomnieć, że ośrodek Kacze Bagno powstał 12 lat temu z inicjatywy nowomieszczanina Michała Łapińskiego, który otrzymał starą oborę od swoich rodziców.
Kiedy dwanaście lat temu instalowaliśmy się w tym miejscu, nie znałem znaczenia słowa ekonomia społeczna. Nie wiedziałem co to jest, ale już zaczynaliśmy w tym kierunku działać — uczyć młodzież szacunku do pracy, pracy zespołowej z aspektem ekonomicznym – opowiada Michał Łapiński.
Tam gdzie 2005 roku był garaż maszyn rolniczych, w 2014 roku zmienił się w Pracownię Ceramiczną, która była dumą Kaczego Bagna.
— Dla komfortu coraz większej liczby gości postanowiliśmy ją rozbudować, dzięki czemu przybyła nam nowoczesna sala warsztatowa i sala wykładowa z możliwą funkcją sypialnianą.
Symboliczne otwarcie rozbudowanego obiektu zgromadziło wielu gości — przyjaciół Kaczego Bagna, osób oficjalnych, nie zabrakło 12-osobowej „załogi” ośrodka. Do rąk Kamili Kulpy i Michała Łapińskiego, osób zarządzających ośrodkiem, trafiły wiązanki kwiatów i przekazano życzenia dalszego rozwoju, pogratulowano tego co dotychczas...
ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5