Młodzież i samorządowcy o patriotyzmie

2018-09-06 13:22:45(ost. akt: 2018-09-06 14:09:49)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W związku z przypadającą w bieżącym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętnika odbyła się konferencja „Współczesne oblicze patriotyzmu z punktu widzenia samorządowca i ucznia”.
Na spotkanie poza uczniami kurzętnickiej szkoły przybyły zaproszone delegacje szkolne. Ważnymi gośćmi byli samorządowcy, którzy odpowiadali na pytania uczniów dotyczące patriotyzmu. Przygotowano występy taneczne i muzyczne, w tym piosenkę w mądry sposób opisującą nasze najbliższe okolice, polskie wady i zalety. Każdy mógł również poczęstować się biało - czerwonymi smakołykami.

Z okazji rocznicy Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku na rok 2018 zaplanował szereg imprez promujących kulturę i historię naszej małej ojczyzny, które mają zachęcić społeczność szkolną, a także lokalną do wspólnego przeżywania lekcji historii i patriotyzmu. Konferencja ma na celu wspólne uczczenie odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również wymianę doświadczeń i poglądów na temat różnych oblicz współczesnego polskiego patriotyzmu zarówno w kulturze, jak i w życiu codziennym. Ma być też okazją do spotkania i wspólnej zabawy.

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5