Rodzinna sobota na Dębnie

2018-05-13 13:51:20(ost. akt: 2018-05-13 14:30:44)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W sobotnie popołudnie w żłobku w Kurzętniku odbyły się gminne obchody dni rodziny. Festyn przyciągnął całe rodziny.
Gminne Dni rodziny odbyły sięna terenie publicznego żłobka znajdującego się na powstającym osiedlu Dębno w Kurzętniku. Społeczność żłobka przygotowała dla wszystkich gości wiele atrakcji, m. in. dmuchane zjeżdżalnie, zabawy z animatorem czy loterię fantową. Można było kupić smaczne przekąski, a Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował darmową grochówkę.

- Witam wszystkich gości i zapraszam do dobrej zabawy w naszym żłobku - przywitała na festynie Paulina Zatorska, dyrektor żłobka.

Imprezę otworzył występ dzieci ze żłobka, które zatańczyły na scenie. Piosenki i wiersze opowiadające o wadze rodziny w życiu przygotował zespół ze szkoły w Marzęcicach. Wystąpiła również Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika.

Ważnym elementem festynu było uroczyste odznaczenie jubilatów za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale przyznawane przez prezydenta RP ośmiu parom, które żyją razem już 50 lat, wręczył Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik.

- To wielki skarb, kiedy nasze dzieci mają już dzieci. Dziadkowie mogą przekazywać im wartości, na któych oparta jest nasza kultura. Tym bardzej gratuluję tym, którzy już tak długo są razem i tym samym budują kształt naszego lokalnego społeczeństwa. Piorytetem naszej gminy jest tworzenie
mądrej, długofalowej i wspierającej rodziny polityki prorodzinnej - mówił Dereszewski.

Na terenie festynu były także stoiska straży pożarnej, która chłoodziła gości kurtyną wodną, policji czy budka z darmową watą cukrową. Ponad 400 osób skorzystało z sobotniego popołudnia w Kurzętniku.

mzalCzytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5