Masaż to kwestia odpowiedzialności

2017-10-27 09:29:35(ost. akt: 2017-10-27 09:36:37)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Działająca od lat w Nowym Mieście rehabilitacja została przeniesiona do Gminnego Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kurzętniku. Postanowiliśmy sprawdzić reakcję na taką zmianę.
W powiecie nowomiejskim działa przynajmniej kilkanaście osób, które zawodowo zajmują się masażem. Oferta jest szeroka: od masażów orientalnych, przez rehabilitację pourazową po cieszące się olbrzymim zainteresowaniem masaże niemowląt małych dzieci mających problemy z napięciem mięśniowym. Trudność dla klienta takiej usługi polega na odróżnieniu profesjonalnego fizjoterapeuty posiadającego kwalifikacje od domorosłego masażysty czy szarlatana.

W powiecie nowomiejskim na chwilę obecną działają cztery miejsca, gdzie można skorzystać z profesjonalnej opieki rehabilitacyjnej. Od kilku dni mieszkańcy gminy Kurzętnik nie muszą jeździć do Nowego Miasta na ul. Grunwaldzką 3 na rehabilitację.

— W naszym ośrodku są dwie drogi skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych. Można przyjść ze skierowaniem od lekarza i zapisać się na bezpłatną usługę lub cykl ćwiczeń. Istnieje też możliwość zabiegów odpłatnych, które wykonywane są niemal od ręki. Jeden zabieg kosztuje 7 złotych, a cykl czterech zabiegów to 20 złotych. Coraz popularniejsza krioterapia to 40 złotych, tak samo jak masowanie ręczne. Tego typu zabieg trwa minimum 20, a czasem nawet 50 minut. Zawsze jest poprzedzony wywiadem z pacjentem. Wspominam o cenach, które są wyjątkowo atrakcyjne z powodu wsparcia naszej działalności przez władze gminy Kurzętnik. Oczywiście z usług może skorzystać każdy, nie tylko mieszkaniec gminy — opowiada fizjoterapeutka Magdalena Sobocińska.

Jak podkreślają fizjoterapeuci, w ich branży uznaje się tylko specjalistów z odpowiednim wykształceniem, którzy mogą wziąć odpowiedzialność za pacjenta. O pomysł na służbę zdrowia w gminie Kurzętnik zapytaliśmy również wójta Wojciecha Dereszewskiego.

— Sednem przeniesienia rehabilitacji do Kurzętnika było przybliżenie tej usługi mieszkańcom gminy. Nie oszukujmy się: jesteśmy coraz starsi i potrzebujemy takich usług. Zamierzam również przygotować naszych fizjoterapeutów do rehabilitacji dzieci poniżej 6 roku życia — opowiada Dereszewski.

mzal

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5