Zaczynali w jednej klasie, dziś mają nowoczesny obiekt

2017-10-04 15:00:47(ost. akt: 2017-10-04 15:11:34)

Autor zdjęcia: Zbigniew Kremski


W 1957 roku w Gwiździnach nauczyciele Emil Iluk i Bolesław Świgon wraz z dwudziestoma trzema uczniami rozpoczęli działalność Szkoły Przysposobienia Rolniczego. Od tego czasu z różnych budynków szkolnych wyszło wiele roczników wykształconych rolników i rzemieślników.
Uroczystość sześćdziesięciolecia Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku rozpoczęła się od mszy św. W kurzętnickim kościele pw. św. Marii Magdaleny. Następnie całą brać szkolna, kadra nauczycielska, oficjele, emerytowani pracownicy oraz przyjaciele placówki i absolwenci przenieśli się na akademię w hali sportowej. Nie zabrakło życzeń i urodzinowego tortu. Odbyło się również zwiedzanie oddanego do użytku w 2015 r. budynku szkoły. Jest to już piąty budynek będący siedzibą popularnego “Rolnika”. Wiele pokoleń mieszkańców naszego powiatu i okolic pobierało nauki w budynku na ul. Korczaka, a od 1990 r. w byłej siedzibie PZPR na ul. Grunwaldzkiej. Uroczystość była okazją do wspomnień i pamiątek związanych z życiem szkolnym i edukacyjną drogą od jednej klasy wieczorowej do nowoczesnego kompleksu szkolnego.

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5